Bosch Çamaşır Makinesi E37 Hatası | Çözüm Önerisi

Bosch çamaşır makinesi E37 hatası; Çamaşır makinesinin Ntc sensöründe arıza ve bir kısa devre olduğunu gösteren arıza kodudur. Peki Bosch E37 arızası nasıl giderilir ve çözüm yolları nelerdir?

E37 arıza kodu çözüm önerilerine ek olarak; Arıza nasıl giderilir, kullanıcı hatasının olup olmadığı, tamir fiyatları ve çözüm önerilerini bulacaksınız.

Bosch E37 Hatası Nedir?

Bosck çamaşır makinesi E37 arıza kodu; Makine de Ntc sensör arızasının olduğunu gösteren bir kata kodudur. Ntc sensörüne giden kabloların kopması, kısa devre olması ve ntc ile ana kart arasında ki kablo bağlantılarının kopmasından kaynaklanmaktadır.

E37 Hatası Nasıl Giderilir?

Bosch E37 hatasını gidermek için makinenin ntc sensörüne ulaşmanız gerekmektedir. Bazı Bosch çamaşır makinesinde ntc sensörü makinenin arkasında olur. Arka kapağı açarak ntc sensörünün kablo soket bağlantılarını kontrol ederek müdahale de bulunabilirsiniz.

Ntc sensörü ön tarafta olan Bosch çamaşır makinelerinde ise bir şey yapamazsınız. Müdahale de bulunmak için üst kapak, elektronik kart, deterjan çekmecesi, ön duvar ve alt kapakları ile körük telinin tamamını çıkartmanız gerekmektedir.

E37 Arızası Kullanıcı Hatası mı?

Hayır Bosch çamaşır makinesi E37 hatası bir kullanıcı hatası değildir. Bosch yetkili servis garantisi altına alınması gerekmektedir.

Bosch E37 Arızası Tamir Ücreti

Bosch çamaşır makinesi tamir ücreti: 650 TL – 1.400 TL arasıdır.

Bosch Çamaşır Makinesi E37 Arızası Tamir Edilir mi?

Elbette. Bosch çamaşır makinesi E37 hata kodu iler karşımıza çıkan arıza elbette tamir edilebilir. Bu sorunu önemli bir şey olmadığı sürece sizler de giderebilirsiniz.

Yorum yapın