Bosch Çamaşır Makinesi E6 Arıza Kodu

Bosch çamaşır makinesi E6 arıza kodu ile karşılaşmanız halinde makinenin içerisinde su kalır ve suyu boşaltmaz. Peki bunu nelerin tetiklediğini biliyor musunuz?

Bosch çamaşır makinesi E6 hatası eski ve yeni her makine de görülebilir. Bu sorun ile karşılaşan kişilerin mutlaka ön kontrol sonrası bir çamaşır makinesi tamircisi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

İşte Bosch çamaşır makinesi E6 hatası nedir, tanımı, çözümü, arızanın çıkma nedenler, tamir ücreti ve tamir zorluk derecesi…

E6 Hatası Nedir?

Bosch çamaşır makinesi E6 hatası makine suyu boşaltmadığında ortaya çıkan bir arıza türüdür. Ayrıca belirli bir süre de su gitmediğinde de bu arıza meydana gelir.

E6 Arıza Kodu Çözümü

Bosch E6 arıza kodu çözümü için öncelikle çamaşır makinesi atık su hortumunu kontrol ediniz. Hortum tıkanırsa su gitmez ve E6 hatası alırsınız. Ayrıca pompa ve filtreye de bakın. Pompa kapağını açarak filtreyi temizlemeye çalışın.

E6 Arızası Kullanıcı Hatası mı?

Genellikle kullanıcı hatasından kaynaklanır. Çamaşırların kontrol edilmeden makineye atılması sonucu pompa motorunun bozulması veya tıkanmasından kaynaklanmaktadır.

E6 Hatası Tamir Zorluk Derecesi

%68 – Orta

Bosch E6 Arızası Tamir Ücreti

Bosch çamaşır makinesi E6 hatası tamir ücreti: Ücretsiz / 1.400 TL

Bosch Çamaşır Makinesi E6 Arızası Tamir Edilir mi?

Bosch E6 arızası kullanıcı tarafından pompa temizliği yapılarak giderilebilir. Tıkalı her hangi bir cicim yoksa pompa değişimi veya ana kart tamiri gerekebilir.

Yorum yapın