Bosch Çamaşır Makinesi E19 Hatası | Tüm Detaylar

Bosch çamaşır makinesi E19 hatası çok yaygın olmasa da birçok makine de farklı arıza kodları ile ortaya çıkan bir arıza türüdür.

Bosch E19 arıza kodu ile karşılaştığınız da makineyi yeniden kullanabilirsiniz. Çünkü E19 hata kodu makinenin çalışmasına engel değildir. Her hangi bir sorun teşkil etmeyen bir arıza türüdür. Yalnız E19 hatası devam ettiği sürece çamaşırlarınız yeterli sıcaklığa ulaşamaz. Neden mi?

NOT: Bu makalemiz de Bosch çamaşır makinesi E19 arıza kodu nedir, anlamı, tanımı, zorluk derecesi, arızanın çıkış nedeni ve E129 tamir fiyatını anlattık. İstifade edebilirsiniz.

E19 Hatası Nedir?

Bosch çamaşır makinesi E19 arıza kodu, makine suyunun istenilen sıcaklığa ulaşamadığını gösteren bir hata kodudur. Bu hata kodu görüldüğünde NTC, rezistans, kablo kopması ya da çamaşır makinesi ana kart arızası olma ihtimali oldukça yüksektir.

E19 Arıza Kodu Çözümü

E19 arızasının çözümü için kullanıcı olarak sizin yapan bir şeyiniz yok maalesef. Siz sadece çamaşır makinesinin arka kapağını açarak rezistans ve ntc kablolarının kopuk olup olmadığına bakabilirsiniz. Tamir için çamaşır makinesi servisi ile görüşme sağlamanız gerekebilir.

E19 Arızası Kullanıcı Hatası mı?

Hayır. E19 hatası bir kullanıcı hatası değildir.

UYARI: Çamaşır makinesini 5 – 6 yıkama üst üste dinlendirmeden çalıştırırsanız Bosch çamaşır makinesi E19 hatası kullanıcı hatasına girecektir.

E19 Hatası Tamir Zorluk Derecesi

%87 – Zor

Bosch E19 Arızası Tamir Ücreti

Bosch çamaşır makinesi E19 arızası tamir ücreti: 800 TL – 2.250 TL

Bosch Çamaşır Makinesi E19 Arızası Tamir Edilir mi?

Bosch çamaşır makinesinde E19 arızasının oluşması sonucu meydana gelen arızanın çözümü her ne kadar kolay olmasa da tamir edilebilen bir arıza türüdür. Bu sorun genellikle kablo değişimi, kablo grubu değişimi ya da anakart tamiri ile sonuçlanır.

Yorum yapın