Vestel Buzdolabı YD YS Arızası

Vestel buzdolabı arızalandığında çeşitli hata kodları ile size nasıl bir arıza olduğunu haber verir. Bu arıza kodlarının anlamlarını araştırarak kodların ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Buna bir örnekte Vestel buzdolabı YD YS arızası ile verilen hata kodudur. Peki Vestel buzdolabı YD YS arızası nasıl giderilir? Hata kodunun anlamı nedir? Buzdolabında Yd ve Ys aynı anda yanması ne anlama gelir biliyor musunuz?

Şimdi gelin Vestel buzdolabı ekranında yd ys yazmasının altında yatan sebebi araştırıp çözüm yolunu bulalım.

Vestel Buzdolabı YD YS Hatasının Anlamı Nedir?

Vestel buzdolabı yd ys hatası meydana geldiğinde buzdolabında bazı değişikliklerin olduğunu fark edersiniz. Peki Vestel yd – ys hata kodunun anlamı nedir? Yd ys hatası;

Bu sorun genel de sıklıkla ve uzun bir süre elektrik kesintisinden sonra ortaya çıkmaktadır. Ayrıca buzdolabı az soğutma yaptığında ortaya çıkan bir arızadır. Değilim ki buzdolabını -18 derece ile +4 dereceye ayarladınız. Buzdolabı +4 dereceden fazla bir sıcaklık hissettiğin de buzdolabı yd ys hatası verir. Bu hata meydana geldiğinde buzdolabı ekranında yd ve ys yazıları aynı anda yanıp sönmeye başlar.

Vestel Buzdolabı YD YS Arızası Nasıl Giderilir?

Vestel buzdolabı yd ys arızası ile karşı karşıya kaldığınız da bu sorun için hemen buzdolabı tamircisi çağırmanıza gerek yok. Ayrıca çevrenizde beyaz eşya servisi adı altında çalışan özel beyaz eşya tamircisi ve uzmanlarından randevu dahi almayınız. Peki Vestel buzdolabı yd ys arızası nasıl giderilir biliyor musunuz?

Normal şartlar da buzdolabının soğutma ayarı -18 / +4 şekilde olmalıdır. Yalnız uzun süre buzdolabı kapısının açık kalması ya da elektrik kesintisinin yaşanmasından hemen sonra yd ve ys yazısı aynı anda çıkabilir. Böyle bir durumda buzdolabı soğutma ayarını -22 derece ile +2 dereceye kadar düşürün. yaklaşık 6 saat bu yüksek ayarda çalıştırdıktan sonra yeniden eski soğutma ayarına yani -18 / +4 dereceye getirin.

Yukarı da anlattığımız çözümü denedikten sonra Vestel buzdolabı yd ys hatası kaybolacaktır. Yd – Ys hatasının çözümü işe yaramadıysa dilerseniz buzdolabı resetleme işlemini yapıp deneyiniz.

Vestel Buzdolabında YD ve YS Hatası Veriyor, Ne Yapmalıyım?

Yazımızın başında da anlattığımız gibi buzdolabında yd ys aynı anda yanıyor ve beyaz eşya tamircisi çağırmadan önce ne yapacağınızı bilemiyorsanız burada anlatacaklarımızı uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle buzdolabı kapısının kapalı olup olmadığına bakın.
  • Buzdolabı kapısını aralık bırakacak her türlü kapı çarpmasının olup olmadığını kontrol edin.
  • Buzdolabı soğutma ayarının -18 / +4 derecede olduğundan emin olun.
  • Yd ys hatasını vermeden önce uzun süre elektrik kesintisi yaşadıysanız sabırlı olun ve bir kaç saatin geçmesini bekleyin.
  • Vestel buzdolabı yd ys arızasına çözüm bulamadıysanız dilerseniz buzdolabı servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın