Vestel Buzdolabı YD Hatası

Vestel buzdolabı YD hatası genellikle yeni bir buzdolabı aldığımızda, elektrik kesintisi yaşandığında ya da kapının uzun süre açık kalması ile Buzdolabında YD hata kodu ortaya çıkmaktadır.

Vestel buzdolabı YD arızası için beyaz eşya servisi ya da yetkili buzdolabı tamircisi çağırmanıza gerek yoktur. Tabi önemli bir arıza olmadığı sürece. Peki vestel buzdolabı YD arıza kodunun çözümüne nasıl ulaşacağınızı ve tamirci çağırmadan önce neler yapacağınızı biliyor musunuz? Şimdi gelin hep birlikte inceleyelim.

Vestel buzdolabı YD arızası nedir?

Vestel buzdolabında YD arızası ile yd hata kodu uyarısı almanız buzdolabının sıcaklık ayarı +4°’nin üstünde olması, uzun süre elektriklerin kesilip yeniden gelmiş olması, buzluk kısmının normalinden sıcak olması, buzdolabının alt kısmının normalden sıcak olmasından kaynaklanmaktadır. Vestel buzdolabında YD arızası gördüğünüzde buzdolabının normalden daha az soğutma uyarısı olduğunu anlayabilirsiniz.

Vestel buzdolabı YD arızasının çözümü nedir?

Vestel buzdolabı YD arızası ile karşılaştığınızda hemen beyaz eşya servisi ile iletişime geçmeniz gerekmez. Size bununla ilgili birkaç çözüm yolunu bitir olsun diye aktaracağız. Vestel buzdolabı YD arızası çözümü için;

  • Buzdolabında YD hata kodu elektrik kesintisinden sonra meydana geldiyse birkaç saat buzdolabının kapılarını açmayın. Buzdolabı yeterince soğuduğu zaman YD arıza kodu kaybolacaktır.
  • Vestel buzdolabı YD hata kodu ile karşı karşıya kaldığınızda kapıların açık olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer uzun süre kapıları açık bırakırsanız YD hata kodu görünecektir. Kapıları yeniden kapattıktan sonra buzdolabı Soğutmaya başlayacak ve YD arızası kendi kendine çözüme kavuşmuş olacaktır.
  • buzdolabının buzluk kısmı -18° alt kısmı ise +4° olması gerekir. +4°’yi +6 ve üzeri yaparsanız buzdolabı yeterince soğutmaz. Bu aşamada YD hata kodunu vermesi normaldir. Soğutmayı +4°’ye alarak Vestel buzdolabının YD arızasını çözüme kavuşturulmuş olacaksınız.

Sonuç

Vestel buzdolabı yd hatası ile yd arızası ve yd hata kodu karşısında burada yazılan şeyleri yapmanız sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Yd hata kodu karşısında çaresiz kaldıysanız ve birçok şeyi denemenize rağmen Vestel buzdolabı yd hatasını çözmediyseniz o zaman profesyonel yardım almanız gerekebilir.


Yorum yapın