Vestel Buzdolabı Sr Arızası – Hatanın Çözümü

Vestel buzdolabı sr arızası lcd ekranı olan buzdolaplarında görülür. Sr hatası ile karşı karşıya kaldığınız da buzdolabı tamircisi çağırmadan önce size yapmanız gereken bir kaç önerimiz olacak. Bu önerileri dikkate almanız halinde Vestel buzdolabı Sr hatası nedir? Sr hatasının çözümü ve arızasını nasıl tamir edeceğinizi anlayacaksınız.

ÖNERİ: Vestel buzdolabı SR hatası verdiğinde soğutmayı hemen kesecektir. Bu nedenle Vestel buzdolabı sr arızası nasıl giderilir ve hatasının çözümüne odaklanmadan önce yiyeceklerinizi ikinci bir buzdolabına almayı unutmayın.

Vestel Buzdolabı Sr Hatası Nedir?

Vestel buzdolabı sr hatası ya da başka bir deyişle sr arızası; Buzdolabında bir ya da birden fazla parçanın arızalı olabileceği anlamına gelir. SR hatasına neden olabilecek parçalar şu şekildedir.

  • Rezistans arızası
  • Sigorta arızası
  • Sensör arızası
  • Ana kart (elektronik kart arızası)

Vestel Buzdolabı SR Arızası Nasıl Giderilir?

Buzdolaplarında bazı hatalar vardır ki elinizle koymuş gibi arızanın ne olduğunu hemen çözebiliyorsunuz. Yalnız Vestel buzdolabı sr hatasının anlamı buzdolabının birçok parçasında arıza olabileceğini işaret etmektedir. Bu parçaların tamamı da buzluk içerisindedir. Vestel buzdolabı sr arızasını gidermek için buzlukta yer alan şeylerin tamamını boşaltmanız ve arka tarafta yer alan buzdolabı parçalarını test etmeniz gerekir.

Vestel buzdolabı sr hatası çözümü için mutlaka buzdolabı servisi, özel beyaz eşya tamircisi ve yetkili vestel servisinden destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Vestel Buzdolabı Sr Hatası Veriyor. Ne Yapmalıyım?

Vestel buzdolabı Sr hatası ile karşı karşıya kalmadığınız da hemen teknik servis ekibi çağırmayın. Buzdolabınız da yer alan yiyecekleri yedek bir buzdolabına alın. Buzdolabın fişini çekin. 2 gün bekleyin. Sonra yeniden buzdolabın fişini takın. Vestel buzdolabı sr arızası çözüme kavuşmadıysa o zaman da güvendiğiniz bir servise arıza tespitini ve tamirini yaptırabilirsiniz.

Yorum yapın