Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası

Regal ve Vestel bulaşık makinesinde F5 hatası ile karşılaşabilirsiniz. Peki nedir bu F5 hatası, ne zaman ortaya çıkar, neden ekran da F5 yazar ve çözümü nedir? Hep birlikte bakalım. Vestel bulaşık makinesi F5 hatası;

Bulaşık makinesi su almıyor, su alması gereken süre de yeterince su almıyor, suyu yavaş alıyor ya da bulaşık makinesinde oluşan bir arızadan dolayı alınan suyun makine tarafından tespit edilemediği anlamına gelmektedir. Vestel bulaşık makinesi F5 hatasının çözümü, anlamı ve beyaz eşya servisi ve bulaşık makinesi servisi çağırmadan önce ne yapmanız gerektiğini hemen anlatalım.

Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatasının Anlamı Nedir?

Regal bulaşık makinesi ve Vestel bulaşık makinesi F5 hata kodunun anlamı; Bulaşık makinesi su almıyor, yeterli miktar da su almama, suyu yavaş alıyor ya da bulaşık makinesin de oluşan bir arızadan dolayı makineye giren suyun algılanmamasından kaynaklanmaktadır.

F5 Hatası Veren Bulaşık Makineleri

F5 hatası Vestel bulaşık makinesi ve Regal bulaşık makinesinde görülmektedir. Başka bulaşık makinesi markalarında da F5 hata kodu görülse de burada belirtilen hata kodu ile aynı anlamı taşımamaktadır.

Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası Çözümü

Vestel bulaşık makinesi F5 hata çözümü için bulaşık makinesi tamircisi çağırmadan önce burada belirtilen ön kontrol ve bazı teknik detayları yapmanızı tavsiye ediyoruz. İşte Vestel bulaşık makinesi F5 hatası çözümleri ve sırasıyla yapacağınız kontroller;

  • Bulaşık makinesini bulunduğu yerden çıkartın. Makine dışardayken çalıştırın ve F5 hatasının çıkıp çıkmadığına bakın.
  • Bulaşık makinesinin bağlı olduğu musluğun açık ya da kapalı olduğunu kontrol edin.
  • Bulaşık makinesi temiz su hortumunu musluktan sökerek çeşmelerden su akıp akmadığına bakınız.
  • Bulaşık makinesi su alırken gelen su sesini dinleyip suyun az ya da çok akıp akmadığını kontrol edin.
  • Bulaşık makinesi F5 arızası vermeden önce makinenin su alıp almadığına bakınız.
  • Vestel bulaşık makinesine bağlı olan temiz su hortumunun katlanıp katlanmadığına bakınız.

Sonuç

Burada belirtilen çözümler Vestel bulaşık makinesi F5 hatası, arızası, hatasının çözümü ve çözüm yollarına aittir. Eğer F5 hatasının gideremediyseniz beyaz eşya tamircisi çağırarak sorunun çözülmesini isteyebilirsiniz.

Yorum yapın