Samsung Bulaşık Makinesi E2 Hatası

Samsung bulaşık makinesi E2 hatası ile karşılaştığınız da hemen beyaz eşya servisi ile bulaşık makinesi servisini çağırmanıza gerek yok. Öncelikle Samsung bulaşık makinesi e2 arızası ve hata koduna neden olan sebebi anlamalı ve gerekirse kendiniz de e2 arızasına çözüm bulabilirsiniz.

Şimdi size anlatacağımız bazı bilgiler ile Samsung bulaşık makinesi e2 (2E) hatasını nasıl gidereceğinizi, hata kodunun anlamı, sebebi, ve nasıl giderileceğini anlamış olacaksınız.

Samsung Bulaşık Makinesi E2 Hata Kodunun Anlamı

Samsung bulaşık makinesi E2 hata kodunun anlamı nedir ve hangi durumlar da e2 arızası ortaya çıkar? İşte e2 hatasının nedenleri:

  1. Bulaşık makinesi suyu tahliye etmiyor
  2. Pompa arızası
  3. Ana kart arızası
  4. Pompa motoruna bir cisim sıkışması
  5. Filtre tıkanması ve aşırı kirlenmesi

Samsung Bulaşık Makinesi E2 Arıza Nasıl Giderilir?

Samsung bulaşık makinesi E2 hatası ile karşılaştığınız da öncelikle, su boşaltma pompasına bir şeylerin tıkanmış olması olasılığı üzerinde durmalısınız. Pompa motorunun sağlam çıkması ile de aşağıda yer alan Samsung bulaşık makinesi e2 hatasına neden olacak diğer çözümlere bakmalısınız. E2 hatası nasıl giderilir? İşte detaylar:

  • Pompa motorunu temizleyin: Samsung bulaşık makinesi e2 hatası genellikle pompa motoruna bir şeylerin tıkanmasından sonra ortaya öçıkan bir arıza nedenidir. Pompa sökerek içinde bir şey varsa çıkartmalısınız.
  • Pompa motoru arızası: Bulaşık makinesi pompası kendi kendine ya da bir cismin pompanın içinde uzun süre tıkalı kalmasından sonra arızalanabilir. Orijinal Samsung marka bulaşık makinesi pompasını alıp değiştiriniz.
  • Filtrelerin tıkalı ve kirli olması: Samsung bulaşık makinesi filtresi bazı markalara göre biraz daha ince deliklere sahiptir. Bu delikler de bir süre sonra bütün yemek artıklarını kendinde hapsettiğinde dolayı makine suyu atamaz ve Samsung bulaşık makinesin de e2 arızasına neden olur. Böyle bir durumda makinenin iç haznesinde bulunan filtreleri çıkartıp kaynar su ile yıkamalısınız.
  • Ana kart arızası: Bulaşık makinesi ana kart arızası ile e2 hatasını almanız gayet doğaldır. Bu durumda sizin evde bir kullanıcı olarak yapacak pek bir şeyiniz yoktur. Sizin bulaşık makinesi ana kart tamircisi yani elektronik kart tamiri yapan yerler ile görüşmeniz gerekir.

Samsung Bulaşık Makinesi E2 – 2E Arızası Devam Ediyor. Ne Yapmalıyım?

Samsung bulaşık makinesi e2 hatası, hata kodunun nedenleri, anlamı ve arızanın ortaya çıkması halinde neler yapmanız gerektiği konusunda bilgilere yer verdik. Burada belirtilen çözümlere rağmen Samsung bulaşık makinesin de e2 hatası devam ediyorsa o zaman da, bu sorunu en yakın beyaz eşya tamircisi, bulaşık makinesi tamircisi ve Samsung yetkili servisi arayıp çözebilirsiniz.

Yorum yapın