Fırın Da Fan Ne İşe Yarar?

Birçok fırın modelinde fan vardır. Her ne kadar bazı fırın modelleri fansız olarak satılsa da, fanlı olan fırın modelleri daha fazladır. Fırın da fan ne işe yarar? Ya da fırın da faz olmazsa ne olur biliyor musunuz?

Fırın fanı; Fırının içerisindeki sıcaklığın eşit olarak yayılmasına, fırının her tarafına sıcaklığın ulaşmasına ve yemeklerin daha hızlı pişirilip aynı zaman da hamur ve kabaran keklerin daha hızlı ve eşit oranda kabarmasını sağlamaktadır.

ÖNERİ: Fırın arızasını bulmak ve fırın servisi ile görüşüp randevu almak için en yakın beyaz eşya servisi ya da yetkili servisten randevu almanızı tavsiye ediyoruz.

Fanı Olmayan Fırın Alınır mı?

Son yıllar da daha ekonomik ve çok daha uygun fiyata satılan birçok fırın modellerinde fan yoktur. Fırın da fan olmaması fırının çok uygun fiyata satılmasına neden olmaktadır. Peki fanı olmayan fırın alınır mı?

Fırın fanının ne işe yaradığını açıklamıştık. Fanlı fırın her zaman daha iyi performans gösterir. Yalnız fanı olmayan fırın alınmaz ya da yemekleri iyi pişirmez diye de düşünmenizi istemeyiz. Çünkü şu anda yeni yapılan ve içerisinde ankastre set (fırın, ocak, davlumbaz) hazır bir şekilde kurulu olan yeni binaların tamamında fanı olmayan fırın kullanılmaktadır. Fansız fırın kullananların büyük bir çoğunluğu da kullandığı fırından gayet memnun olduklarını söylemeliyiz.

Sizler de eğer fırın da fan ne işe yarar ya da fırının fanı olmasa olur mu ya da fanı olmayan fırın alınır mı diye düşünüyorsanız, fansız da olsa fırını almanızı tavsiye ediyoruz.

Daha uygun fiyat için Fansız fırın alın

Fansız fırınlar fanlı fırın modellerine göre daha uygun fiyata satılmaktadır. Yani 2 fırın arasında kaldıysanız ve her iki fırının aynı marka ve aynı özellikler de olmasına rağmen neden birinin fiyatı çok daha ucuz diye düşünüyorsanız, mutlaka ucuz fırın da fan yoktur. O yüzden çok daha uygun fiyata satılmaktadır.

Fırın da fan olmazsa ne olur?

Herkesin fırın kullanım alışkanlığı ve yemekleri pişirme teknikleri birbirinden farklıdır. Birçok kişi fırın kullanırken fırın da fan olmasına rağmen fanı yemekleri kurutuyor diye fanı açmaz. Bazıları da sanki fan çalışmazsa ya da fırında fan olmazsa sanki yemekler pişmeyecekmiş gibi fanı olmayan fırın kullanmayı tercih etmez. Peki fırın da fan olmazsa ne olur ya da fırın da fan ne işe yarar hemen açıklayalım. Eğer fırının fanını açarsanız yanı fanlı fırın kullanırsanız;

  • Hamur pasta ve börekler eşit oranda kabarır.
  • Yemekler daha hızlı pişer.
  • Sıcaklık fırının her bir yerine eşit oranda dağılır.
  • Fırın fanı bazı yemekleri kurutur.
  • Fırının rezistansını kapatıp fanı açarsanız fırını içi daha hızlı soğur.

Yorum yapın