Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Erken Alıyor

Çamaşır makinesine yumuşatıcı koymanıza rağmen çamaşırlarınız güzel kokmuyor mu? Bu durumda çamaşır makinesi yumuşatıcı erken alıyor düşüncesine kapılabilirsiniz. Peki bunun bir çözümü var mı ya da yumuşatıcı erken almasının nedenlerini bilmek ister misiniz?

Sizlere bu konuda zengin içeriğe sahip bir yazı hazırladık. Sizlerde çamaşır makinesi yumuşatıcı erken alıyor düşüncesine kapıldıysanız arıza nedenleri, yapılacak şeyleri ya da nasıl tamir edileceğini bu yazımızda görebilirsiniz. Şimdi gelin, Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Erken Alıyor sorununa hep birlikte çözüm arayalım.

Çamaşır Makinesinin Yumuşatıcıyı Erken Alma Nedenleri

Çamaşır makinesi yumuşatıcıyı erken alıyor ise çamaşır makineniz de arıza var ne demektir. Bu ay önemli arızanın üstesinden gelmek için mutlaka beyaz eşya tamircisi çağırmanız gerekebilir. Yalnız size fikir olsun diye ve çamaşır makinesinin yumuşatıcı ile neden erken aldığını öğrenmek adına arızalı olabilecek birkaç parçayı sizler için hazırladık. İşte Çamaşır makinesinin yumuşatıcı erken alma nedenleri;

  • Çamaşır makinesi ana kartı bozuksa yumuşatıcı erken alır ya da hiç almaz.
  • Çamaşır makinesi su ventili arızalı ise yumuşatıcıyı erken alır.
  • Çamaşır makinesini daha önce tamir ettirdiyseniz yanlış kablo bağlantısı yapılmış olabilir.
  • Çamaşır makinesi deterjan gözünün yumuşatıcı bölmesinin delik ya da çatlak olması.
  • Çamaşır makinesi ventili arızalı olabilir.
  • Çamaşır makinesi ventile bağlanan hortumlar yanlış takılmış olabilir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz arızaların herhangi bir tanesi bile oluştuysa çamaşır makinesi yumuşatıcıyı erken alır. Yalnız bu arıza çok fazla yaşanmadığından dolayı mutlaka iyi bir tamirci çağırmanız gerekmektedir. Bu arada çamaşır makinesinin yumuşatıcı erken aldığını düşünüyorsanız bu konudan emin olmanız gerekmektedir. Makine su almadan deterjan gözüne koymuş olduğunuz yumuşatıcı kendi kendine kazana da inmiş olabilir. Sizde bu durumda Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Erken Alıyor düşüncesine kapılmış olabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Yumuşacıyı Ne Zaman Alır?

Çamaşır makinesi yıkama esnasında belirli aralıklarla su alır. Yalnız bu su deterjanı almak ya da ön yıkama yapmak içindir. Peki yumuşatıcıyı ne zaman alır ya da kaçıncı dakikada alır diyorsanız hemen açıklayalım. Çamaşır makinesi yumuşatıcıyı son durulama suyunu alırken alır.

Çamaşır makinesi yumuşatıcı programı bitirmesine son 8 dakika ile 16 dakika arasında arasında alır. 16 dakikadan ya da 8 dakikadan önce çamaşır makinesi yumuşatıcı alırsa makinenizde bir arıza var demektir.

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Erken Alıyor sorununu çözemediniz mi? Yorum yazarak yardım alabilirsin.

Yazıyı Paylaş & Fayda Sağla

Bu yazıyı Sosyal Medya hesaplarınız, Whatsapp Grubu ve Kişi listeniz ile paylaşarak, Aynı arızayı yaşayan kişilere yardımcı olabilirsiniz… Ayrıca YORUM yazarak SORU Sorabilirsiniz.

Yorum yapın