Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor

Çamaşır makinesi sürekli su alıyor, hiç durmuyor ve makine su taşmalarına mı sebebiyet veriyor? Çamaşır makinesi kendi kendine sürekli su alıyorsa ise; Prostat arızası, prostat kablosunun kopuk ya da takılı olmaması, prostat hortumunun çıkmış olması, hortumun tıkalı olması, Ana kart arızası, Çamaşır makinesi ventil arızası ve elektrik kablolarının kopmuş olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu sorunun üstesinden gelmek için beyaz eşya tamircisi çağırmanıza gerek kalmayabilir. Bu sorun bazen çok küçük işlemler ile de halledilebilir. Bu nedenle tamirci çağırmadan önce çamaşır makinesi neden kendi kendine su alır ve neden sürekli su alır arızasının neden olabilecek önemli çözümleri bu yazımızda görebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kapalıyken Kendi Kendine Su Alıyor

Bazen çamaşır makinesinde çıkabilecek arızalar evinize ciddi zararlar verebilir. İşre çamaşır makinesi kapalıyken kendi kendine su alıyor olması bu önemli arızalar biridir. Siz evde yokken çamaşır makinesi sürekli su alıyor, taşmalara neden oluyor ve kapıdan su sızdığını düşünsenize… Peki çamaşır makinesi neden kapalıyken su alır?

Çamaşır makinesi kapalıyken ve çalışmıyorken de makineye giden çeşmeler devamlı açıktır. Bu çeşmelerin bağlı bulunduğu ventiller bir süre sonra arızalanıp yüksek basınçlı gelen suyu durduramayabilir. Ayrıca çamaşır makinesi ana kart arızası da yaşandığında makine kendine, kendine su alır. İşte bu nedenle çamaşır makinesi devamlı su alır ve hatta kapalıyken de su almaya başlar.

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Almasının Nedenleri

Çamaşır makinesi neden kendi kendine su alır? Kapalıyken de neden su alır ve çamaşır makinesi sürekli su alıyor olmasının sebepleri yukarıda belirttik. Şimdide dilerseniz konuyu tam olarak anlamayanlar için detaylı bir şekilde çamaşır makinesinin kendi kendine su alma nedenlerini anlatmak istiyoruz.

İşte Çamaşır makinesi sürekli su alıyor ve özellikleri kapalıyken kendiliğinden su almanın nedenleri ve çözümleri;

Prostat arızası: Prostat arızası ile çamaşır makinesi sürekli su alır ve hiç durmaz. Bazen de su görüp durdurabilir.

Prostat kablolarının kopuk ya da yerinden çıkması: Prostat giden elektrik ve ana kart kablolarının kopması durumunda prostat suyu görmez. Bu durumunda çamaşır makinesi sürekli su alır.

Prostat hortumunun yerinden çıkması: Çamaşır makinesi kazanından prostat giden ince hava hortumu vardır. Bu hortum sayesinde kazanın içinde su olup olmadığı anlaşılır. Eğer bu hortum yerinden çıkarsa ya da hava alırsa prostat suyu kesmediği için çamaşır makinesi devamlı su alır.

Elektronik kart arızası: Çamaşır makinesi elektronik kart arızası ile bütün arızaların meydana gelebileceğini biliyorsunuzdur. İşte bir başka arızalardan biri de çamaşır makinesi kendiliğinden su alıyor olmasıdır. Ana kart tamiri yaptırmanız gerekir.

Ventil arızası: Ventil arızası ile çamaşır makinesi sürekli su alır. Hiç durmaz ya da belirli aralıkla kesik, kesik su alıp durur.

Basınç su seviye gösterge arızası:Bazı makineler de su seviye basınç ölçme sensörü vardır. Bu sensörün arızalanması ile çamaşır makinesi sürekli su alır. Kendi kendine su alır ve kapalıyken de su alır.

Sonuç

Çamaşır makinesinin kendi kendine su almasına çözüm bulamadınız mı? Çamaşır makinesi sürekli su alıyor ve tamirini yapamadınız mı? O halde tamirci çağırmadan önce yorumlar kısmına yorumunu yaz ne teknik servis çalışanlarımızdan yardım iste…

“Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor” üzerine 2 yorum

 1. Hotpoint Ariston Çamaşır Makinası çalışırken sürekli su alıp boşaltıyor sebebi nedir

  Cevapla
  • Merhabalar. Ariston çamaşır makinesi yıkama esnasında su alıyor ve aynı anda su boşaltıyor ise su Ventili arızası ya da ana kart arızasından kaynaklanmaktadır. Çamaşır makinesi ihtiyacından daha fazla suyu aldığı zaman sizin ve makinanın güvenliğini sağlamak için kendini korumaya alır. Fazla su aldığı için de tahliye pompasından suyu boşalttır.

   Ariston çamaşır makinesi yetkili Servisine vestel bakmaktadır. Dilerseniz yetkili servisi çağırabilir ya da mahallenizdeki güvenilir bir özel beyaz eşya servisi ile de görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın