Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Çamaşır makinesi yıkama yaptıktan sonra belirli aralıklarla suyu boşaltması gerekir. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor ise; Çamaşır makinesi kazanında bir şeyle sıkışması, pompa arızası, pompa sıkışması, ana kart değişmesi, pompa giden kabloların bozulması ya da çamaşır makinesinin suda bekletme özelliği aktif olmasından kaynaklanmaktadır.

Çamaşır Makinesi suyu tahliye etmiyor arızasının nedenlerini ve çözümlerini ayrıntılı bir şekilde burada sizler için açıkladık. Sizlerde çamaşır makinesi yıkıyor ama suyu boşaltmıyor ise burada belirtilen çözüm önerilerini dikkate alarak arızayı bulabilir ve çamaşır makinesi tamircisi çağırmadan da sorunu çözebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Suyu Neden Boşaltmaz?

Çamaşır makinesi su boşaltmıyor nedenlerini detaylı bir şekilde ele almak gerekirse sıklıkla yaşanan bu sorunun üstesinden gelebileceğinize inanıyoruz. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor her zaman beyaz eşya tamirci çağırmamıza gerek yok. eğer biraz becerikli iseniz ve şansımız da yaver giderse çamaşır makinesi su boşaltmıyor kendinizde çözebilir ve paranız cebinizde kalabilir. İşte çamaşır makinesi su boşaltmıyor nedenleri ve çözüm önerileri;

Çamaşır makinesi kazan çıkış lastiğine çorap sıkışması

Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızasının nedenlerinden biri de makine çorap ya da küçük bir çamaşırın sıkışmasıdır. Böyle bir durumda sıkışan cismi çıkarmanız gerekmektedir. Sıkışan parça Çamaşır makinesi tahliye hortumuna giden suyu kesmesinden dolayı çamaşır makinesi suyu boşaltmaz. Bu nedenle çamaşır makinesinin altında bulunan su hortumunu söküp içerisindeki çamaşırı ya da sıkışan cismi çıkarmanız gerekmektedir. İçerisindeki çorabın çıkarılması halinde çamaşır makinesinin sıkma ya da tahliye ayarına getirmeniz ile birlikte çamaşır makinesi su boşaltmaya başlayacaktır.

Çamaşır makinesi pompa sıkışması

Bazen cepleri kontrol edilmeden yıkadığımız her bir elbise pompa sıkışmasına sebebiyet vermektedir. Elbiselerde bulunan bozuk paralar, kürdan, tel toka ve benzeri şeylerin bombayı sıkışmasına sebebiyet verdiğini biliyor muydunuz?

Pompaya herhangi bir hizmet kaçması halinde pompa suyu tahliye etme ve çamaşır makinesi arızaya geçer. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızasının en önemli nedenlerinden biri olarak pompaya bir şeyler sıkışmış olması gösterilmektedir.

Çamaşır makinesi su tahliye pompasının bozulması

Bazen çok nadir de olsa çamaşır makinesinin tahliye pompası arızalana bilir. Bu durumda yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. İnternetten kullanmış olduğunuz çamaşır makinesi su tahliye pompasını sipariş Edip teknik servisine taktıra bilir ya da orijinal olan ürünü kendinizde bularak değiştirme imkanına sahipsiniz.

Size tavsiyemiz çamaşır makinesi su boşaltmıyor ise ya da ya da çamaşır makinesi su boşaltırken çok sesli çalışıyor ise mutlaka pompa değişikliği yapmanız gerekmektedir.

Çamaşır makinesi su tahliye hortumunun tıkanması

Çamaşır makinesinin içerisinde bunlar yesinler makinenin suyu boşaltmasına neden olabilir. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arzusunun nedenlerinden biri de çamaşır makinesi tahliye hortumunun tıkanmış olmasıdır. Bu ihtimal her ne kadar az olsa da bazen çamaşır makinesindeki bozuk paralar tahliye pompasını aşarak tali hortumunda sıkışabilir.

Bu durumda tahliye hortumu sökmek suretiyle hortum değişikliğini ya da temizliğini yapmanız gerekmektedir. Çamaşır makinesi tahliye hortumunu temizlemeniz halinde makine yine de suyu boşaltmazsa, çamaşır makinesinin suyu boşaltıp yeniden hortuma bakınız. Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor ise yazının devamında ki yöntemleri uygulayınız.

Çamaşır makinesi ana kart arızası

Çamaşır makinesi anakart arızası da sıklıkla denk geldiğimiz arızalardan biridir. Çamaşır makinesi kapıyı kilitler, su alır, kazan döner yani yıkamaya başlar ama çamaşır makinesi su boşaltmaz. Bunun nedenlerinden biri de ana kart arızası. Ana kartta herhangi bir arıza meydana gelmesi halinde pompa motorunu çalıştıramaz. Bu sorun ile birlikte çamaşır makinesinin suyu tahliye etmez.

Çamaşır makinesi kablo grubunun bozulması

Çamaşır makinesi Kablolari bozulurmu demeyin. Çamaşır makinesi kablo grubu arızası da sıklıkla yaşanan arızalardandır. Çamaşır makinesinin pompasına giden kablonun arızalanması sonucu çamaşır makinesi suyu boşaltmaz. Su boşaltmaya çamaşır makinesi arızaya geçiyor.

Bu sorunu kendiniz tespit edemez ya da çözümünü bulamazsınız. Mutlaka iyi bir teknik servis personeli ile tanışıp çamaşır makinesinin kablo grubu değişimi ya da kablo tamiri yapılması gerekmektedir.

Suda beklet özelliğinin aktif edilmesi

Bazı çamaşır makinelerinde suda beklet özelliği vardır. Çamaşır makinesinin suyu suda beklet özelliğini aktif ettiğinizde çamaşır makinesi çamaşırları su içinde bırakır. Yani çamaşır makinesi su boşaltmaz. Eğer yukarıda anlatmış olduğumuz çamaşır makinası suyu boşaltmıyor ve tahliye etmiyor neden dediğini tek tek yaptıysanız suda beklet suyunu mutlaka kontrol ediniz. Çamaşır makinesini suda beklet Özer’in aktif olması sonucunda makinenin suyu tahliye etmez.

Çamaşır Makinesi Suyu Tahliye Etmiyor

Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor olması beraberinde bir çok sorunda meydana getirmektedir. Çamaşır makinesi yıkıyor, kazan dönüyor su alıyor ve kapıyı kitliyor ama suyu tahliye etmiyor ise çamaşır makinesi bu aşamadan son arızaya geçebilir. Her ne kadar bazı markalar arızaya geçmese de en azından program ilerlemez. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızasını mutlaka bir an önce çözülmeli ve makine sıkma yaptırmalısınız.

Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor ise bunun arıza nedenlerini aşağıda bir başlık altında topladık. Sizlerde burada belirtilen arızaları bulup sorunları çözmek için çamaşır makinesi su boşaltmıyor nedenlerini okuyup detaylı bir şekilde sürdürülür.

Bu yazıyı Sosyal Medya hesaplarınız, Whatsapp Grubu ve Kişi listeniz ile paylaşarak, Aynı arızayı yaşayan kişilere yardımcı olabilirsiniz… Ayrıca YORUM yazarak SORU Sorabilirsiniz.

Yorum yapın