Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Çamaşır makinesi su almıyor ise; çamaşır makinesi su ventil arızası, tahliye pompası arızası, Kazanın su kaçırması, prostat arızası, çamaşır makinesi elektronik kart arızası, prostat kablosu ya da hortumlarının yerinden çıkmasından kaynaklanmaktadır.

Çamaşır makinesi su almıyor ise beyaz eşya servisi ile çamaşır makinesi servisi çağırmadan önce çözüm yolları ve nedenlerini araştırmak için burada belirtilen çamaşır makinesinin su almama nedenlerini inceleyebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Su Almıyor Ses Çıkarıyor

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız da eğer makinenin içinde su varsa ilk önce su boşaltma işlemi ve sonrasında çamaşır makinesinin su alması gerekir. Çamaşır makinesi su almıyor ses çıkarıyor ise sesin nereden geldiğine çok dikkat etmelisiniz. Çamaşır makinesi bir yandan su alırken diğer taraftan su boşaltabilir.

Çamaşır makinesinden su alma sesi geliyor ama çamaşır makinesine su girdiğini görmüyorsanız;

 • Çamaşır makinesi ventil arızası
 • Çamaşır makinesi kazanı delinmiş olabilir
 • Çamaşır makinesi temiz su hortumu patlamış ya da katlanmış olabilir.
 • Sular kesik olabilir.
 • Sulan çok az akıyor olabilir.

Çamaşır Makinesi Su Alıp Hemen Boşaltıyor

Çamaşır makinesi bir yandan su alıyor ve diğer yandan boşaltıyor sorunu da son zamanlar da karşımıza sıklıkla çıkmaya başladı. Çamaşır makinesi su almıyor arızası değil de bu sorun tamamen farklı problemden kaynaklanmaktadır.  Çamaşır makinesi su alıp hemen boşaltıyor ise;

 • Çamaşır makinesi tahliye hortumunu yerden en az 60 cm yükseğe kaldırın.
 • Çamaşır makinesi resetleme işlemini uygulayın.
 • Çamaşır makinesi ana kart arızası yaşanmış olabilir.
 • Çamaşır makinesi tahliye pompası arızası yaşanmış olabilir.
 • Çamaşır makinesi prostat arızası olabilir.

Bu konuda deneyim sahibi iyi bir çamaşır makinesi servisi ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Çamaşır Makinesi Su Almıyor Kazan Dönmüyor

Çamaşır makinesi kazanının dönmesi için makinenin yeterli miktarda su alması gerekir. Çamaşır makinesi kazan dönmüyor aslında bir kazan arızası değil, çamaşır makinesi su almıyor hatasından kaynaklanmaktadır.

Sorunun çözümü için çamaşır makinesi neden su almaz, arıza nedenleri, çözümü ve çözüm yollarını dikkatli bir şekilde ele almanız gerekmektedir.

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Kazana Su Girmiyor

Çamaşır makinesi su almıyor çözümü için bu yazımızı okuduğunuz da, çamaşır makinesi su alıyor ama kazana su girmiyor başlığını mutlaka okuyup şaşırmış olabilirsiniz. Şaşırmanıza hiç gerek yok aslında. Çünkü çamaşır makinesi su alıyor kazan su girmiyor arızası sıklıkla yaşanan arıza nedenlerinden biridir. Sebebi ise;

 • Çamaşır makinesi su giriş ventili arızası,
 • Suların kesik olması,
 • Makineye giren suyun tazyikli gelmemesi,
 • Makine su alırken bir yandan boşaltabilir,
 • Çamaşır makinesi kazanının delik olmasından kaynaklanmaktadır.

Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz? İşte Nedenleri

Çamaşır makinesinde bir ya da birden fazla arıza varsa çamaşır makinesi su almaz ve su almama arızası ile karşılaşırsınız. Bu sorun aslında çok yönlü araştırılması gereken problemlerden biri olarak gösterilse de bazen gözünüzün hemen ucunda yer alan bir arızadan dolayı çamaşır makinesi su almama arızası ile karşılaşabilirsiniz. İşte çamaşır makinesi su almıyor arızasına neden olabilecek bazı arızalar ve çözüm önerileri;

Çamaşır makinesi ventil arızası: Çamaşır makinesi ventili çamaşır makinesinin su almasını sağlayan önemli parçalardan biridir. Ventil bozulursa çamaşır makinesi su almaz. Bu nedenle su giriş ventili çamaşır makinesinin su almama nedenleri arasında gösterilmektedir.

Çamaşır makinesi prostat arızası: Çamaşır makinesi prostatı kazanın içerisinde ne kadar su olduğunu ve makinenin su alıp almaması konusunda çamaşır makinesi ana kartına komut gönderen önemli parçalardan biridir. Çamaşır makinesi prostat kablosu koparsa ya da prostat arızası yaşanırsa çamaşır makinesi su almaz.

Çamaşır makinesi pompa arızası: Çamaşır makinesi tahliye pompası her ne kadar su bopşlatmak için kullanılıyor olsa da çamaşır makinesi tahliye pompası arızası yaşanırsa çamaşır makinesi su almıyor arızası ile karşılaşırsınız. Tahliye pompası çamaşır makinesinin su almama nedenleri arasında gösterilmektedir.

Çamaşır makinesi ana kart arızası: Çamaşır makinesi ana kartı bozulursa makine su almaz ve dolayısıyla kazan dönmez. Çamaşır makinesi su almıyor kazan dönmüyor diye bir arıza ile karşı karşıyaysanız çamaşır makinesi su almıyor hatasının nedeni çamaşır makinesi ana kart arızasının olabileceğini lütfen unutmayın.

Çamaşır makinesi prostat hortumunun yerinden çıkması: Az önce çamaşır makinesi prostat arızası yaşandığında makinernin su almayacağını söylemiştik. Aynı şekilde çamaşır makinesi prostatına ve kazana bağlı olan ince hortumun yerinden çıkması ya da tıkanması sonucu çamaşır makinesi su almaz.

Çamaşır makinesi kablolarının kopmuş olması: Çamaşır makinesi devamlı sallanan bir sisteme sahip bir ürün olmasından dolayı çamaşır makinesi elektrik kablolarının kopması meydana gelebilir. Elektrik kablosu koparsa makine su almaz.

Çamaşır makinesi basınç sensörü arızası: Bazı çamaşır makinelerinde basınç sensörü vardır. Çamaşır makinesi basınç sensörü arızası ile karşılaşırsanız çamaşır makinesi su almıyor arızası ile karşılaşmanız muhtemeldir. Çamaşır makinesinin yeniden su almasını isterseniz çözüm yollarını iyi araştırmalı ve basınç sensörü kontrolü yapmalısınız.

Sonuç

Çamaşır makinesi su almıyor, su almama hatası ve çamaşır makinesi neden su almaz gibi soruların cevaplarını bu yazımızda belirttik. Eğer çamaşır makinesi su almama nedenlerine ulaşamadıysanız lütfen yorum bölümüne ayrıntılı bir şekilde arızayı belirtirseniz size yardımcı olabiliriz.

Yorum yapın