Çamaşır Makinesi Kapı kilidi Nasıl Açılır? Kapak Açma Yöntemi.

Sıkışan, mandalı kırılan ve açılmayan çamaşır makinesi kapağını açmak mı istiyorsunuz? Peki çamaşır makinesi kapı kilidi nasıl açılır biliyor musunuz? Her marka çamaşır makinesi kapı açma yöntemi farklıdır. Açılmayan kapıyı mandalından çekip açamıyorsanız çamaşır makinesin ya da çamaşır makinesi kapağında bir arıza olduğunu düşünebilirsiniz. Peki çamaşır makinesi kapağı neden açılmaz ve açılmayan çamaşır makinesi kapağı nasıl açılır biliyor musunuz?

Öncelikle çamaşır makinesi kapağı yani kapısı açılmıyorsa kapı kilidi arızası, Ntc arızası, Kapı mandal kırılması, Kapı dilinin kırılması, Çamaşır makinesi ana kart arızası ve kilidin deforme olmasından kaynaklanmaktadır. Açılmayan çamaşır makinesi kapağını açmak içinde de özel bazı teknikleri burada söyleyeceğiz. Bu teknikler ile siz de kimseyi çamaşır makinesi kapağı nasıl açılır diye sormadan açılmayan kapağı açabileceksiniz.

Çamaşır Makinesi Kapağı Açma Yöntemleri

çamaşır makinesi kapı kilidi nasıl açılır konusunu bütün markalar için ele aldık. Açılmayan çamaşır makinesi kapağını açmak, sıkışan, kırılan, kapı mandalı kırılan ve açılmayan çamaşır makinesi kapısı nasıl açılır merak ediyor musunuz? Bütün çamaşır makinesi markalarına göre çamaşır makinesi kapı kilidi nasıl açılır ve kapı açmak tekniklerini anlattık.

Arçelik çamaşır makinesi kapağı açılmıyor: Arçelik çamaşır makinesi kapağını yani kapı kilidini açmak için makinenin üst kapağını açın. Elinizi kapı kilidinin olduğu yere götürün. Kapı kilit kilini göreceksiniz. Kapı kilidini sağa ya da sola doğru çekerek Arçelik çamaşır makinesi kapağını açabilirsiniz.

Beko çamaşır makinesi kapı kilidini açma: Beko çamaşır makinesi kapı kilidini açmak için Arçelik markası gibi aynı şekilde üst kapağı açın. Sağ tarafta kapı kilidini göreceksiniz. Kapı kilidini açmak için küçük bir tornavida ile sıkışa kapı kilidini açabilirsiniz.

Bosch çamaşır makinesi kapağı açılmıyor: Bosch çamaşır makinesi kapı kilidini açmak için gider pompa kapağının hemen yanında bir siyah ya da kırmızı plastik olarak. O plastiği bir kez aşağı indirip az bekleyin. Kapının otomatik olarak kilidinin açıldığını göreceksiniz.

Siemens çamaşır makinesi kapağı açılmıyor: Siemens çamaşır makinesi kapı kilidini açmak için sağ altta bulunan pompa kapağının hemen üstündeki kapı açma plastiğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için plastiği bir kez çekin ve kapalı kapıyı kendinize doğru çekin. Kapı açılmazsa yeniden bir kez daha çekip bırakın. Siemens çamaşır makinesi kapağının açılması gerekir.

Profilo çamaşır makinesi kapağı açılmıyor: Profilo çamaşır makinesi her ne kadar Bosch ve Siemens grubunda olup birçok şeyi aynı olsa da, Profilo çamaşır makinesi kapı kilidini açmak yöntemi biraz farklıdır. Profilo çamaşır makinesi kapağını açmak için üst kapağı açın. Kapı kilidine ulaşın. Kilidin kenarında bir mandal olacak. Bu mandalı sıkarak çamaşır makinesi kapısını yani kapağını açabilirsiniz.

Samsung çamaşır makinesi kapağı açılmıyor: Samsung çamaşır makinesi kapağını açmak için üst kapağı dikkatli bir şekilde çıkartın. Elinizi sağ kenar tarafına getirip kapı kilidine ulaşmaya çalışın. Kilidin dilini görebiliyorsanız o dili sağa ya da sola çekin diğer yandan kapıyı kendinize doğru çekip kapıyı açın.

Vestel çamaşır makinesi kapağı açılmıyor: Vestel çamaşır makinesi kapı kilini açmak ve kapağı açmak için diğer markalar da olduğu gibi üst kapağı sökmelisiniz. Ardından kapının arkasında yer alan kilide ulaşınız. Elinize sivri kısa bir şey alarak kilide müdahale ediniz. Kilidi zorlayarak ama kırmadan kili elinizde ki alet ile açmaya çalışın. Vestel çamaşır makinesi kilidini açabildiyseniz ne mutlu. Kilidi açamazsanız Vestel yetkili servisi çağırınız. Eğer halen de Vestel çamaşır makinesi kapı kilidi nasıl açılır diyorsanız Vestel servisinden yardım alabilirsiniz.

Regal çamaşır makinesi kapağı açılmıyor: Regal çamaşır makinesi kilidini açmak için de Tıpkı Vestel markasının kilit açma yöntemini kullanabilirsiniz. Üstten kilidi açmalı ve kilidi kırmadan dikkatli bir şekilde işlem yapmalısınız. çamaşır makinesi kapı kilidi nasıl açılır diye merak ediyorsanız ve Regal kapağını açamıyorsanız servisten yardım alınız.

Altus çamaşır makinesi kapağı açılmıyor: Altus çamaşır makinesi kapı kilidini açmak için çamaşır makinesi üst kapağını tornavida yardımı ile vidalarını sökerek açmalısınız. Ardından Altus çamaşır makinesi kilidine ulaşarak gördüğünüz kilit dilini hareket ettirerek çamaşır makinesi kapağını açabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Kapağı Açılmıyor

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor mu? Kapağı nasıl açacağınızı bilmiyor musunuz? Yıkama esnasında çamaşırları eklemek, Makineyi çalıştırmak ve yıkanmış çamaşırları çıkartmak için kapağı açmanız gerekir. Birkaç dakika beklemenize rağmen kapak açılmıyor mu? Peki çamaşır makinesi kapağı neden açılmaz ve açılmayan çamaşır makinesi kapı kilidi nasıl açılır biliyor musunuz?

Açılmayan çamaşır makinesi kapağını açmak ve her hangi bir yere zarar vermeden ve asıl önemlisi teknik servis çağırmadan kapağı açmak isterseniz o halde yazımızı okumaya devam edin.

Çamaşır Makinesi Kapağı Neden Açılmaz?

Çamaşır makinesin de oluşan bazı hatalardan dolayı makinenin kapağı açamıyor olabilirsiniz. İşte çamaşır makinesi kapağının açılmama ve sıkışma nedenleri;

  • Çamaşır makinesi kapı mandalı kırılması
  • Kapak güvenlik kilidi arızası
  • Çamaşır makinesinin programının yarı da kalması
  • Çamaşır makinesinin sıkma yapmadan beklemeye geçmesi
  • Çamaşır makinesi ana kart arızası
  • Çamaşır makinesi tuş kırılması

Ve çamaşır makinesi kapağı açılmıyor arızasının daha da fazla örnekler vererek uzatabiliriz. Şunu anlamanızda fayda var. Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor ise mutlaka işin içinde makinenin kapağının açılmasını engelleyecek bir neden var. İşte kapağın açılmama nedenlerini bulursanız daha hızlı yok alırsınız.

Bir türlü açılmayan çamaşır makinesi kapı kilidi nasıl açılır diyorsanız aşağıda yer alan kapak açma tekniklerine bakabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Açılmayan çamaşır makinesi kapağını açmak için programı bitirmeniz ya da iptal etmeniz gerekir. Bazı çamaşır makineleri program bitmediği sürece kapıyı açmaz. Eğer program bittiyse ve buna rağmen çamaşır makinesinin kapağı açılmıyor ise, o zaman kapıya zorla müdahale ederek kapıyı açmanız gerekebilir.

Sıkışan çamaşır makinesi kapağını açmak için marka ve modele göre değişiklik göstermekle birlikte, gayet nazik hareketlerle işlemleri yapmanız gerektiğini ifade edelim. Öncelikle Arçelik, Beko, Bosch, Siemens, Profilo, Vestel, İndesit, İndesit, Samsung, Lg ve Hoover gibi her bir markanın kendine göre kapı açma yöntemleri vardır. Kapıya zarar vermeden çamaşır makinesi kapağını açmak için teknik servis çağırıp yardım isteyiniz.

Sonuç

Eğer burada yer alan çamaşır makinesi kapı kilidi nasıl açılır, sıkışan ve açılmayan çamaşır makinesi kapağı nasıl açılır diyorsanız ve kapağı açamadıysanız o zaman marka model belirterek yorum kısmına yazıp yarım alınız.

Yorum yapın