Çamaşır Makinesi Kapalıyken Su Alıyor

Çamaşır makinesini çalıştırmadığınız da ya da kapalıyken su almama gerekir. Çamaşır makinesi kapalıyken su alıyor, içine su doluyor ve su taşıyor ise: Çamaşır makinesi su ventili, ana kart ya da musluklarınızdan akan su basıncının oldukça yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Çamaşır makinesi kapalıyken de su alması tehlikeli bir durumdur. Eğer kapalıyken de su alırsa evinizi su basabilir. Bu arıza ile karşılaştığınız da mutlaka beyaz eşya servisi ya da yakınız da olan çamaşır makinesi tamircisi ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Çamaşır Makinesi Neden Kapalıyken Su Alır?

Çamaşır makinesi normal şartlar da kapalıyken su almaması gerekir. Eğer çamaşır makinesi içine su doluyor ve özellikle makine kapalıyken bu durum gerçekleşiyorsa, ventil ve çamaşır makinesi ana kart tamiri veya kontrolünü yaptırmanız gerekmektedir. İşte çamaşır makinesi kapalıyken su alma nedenleri:

Su ventili arızası

Çamaşır makinesi kapalıyken su alıyor ise, ilk önce bakacağınız parça kesinlikle su ventilidir. Ventil bozulursa çamaşır makinesi kapalıyken su alır. Ayrıca ventilin bozulması sonucu çamaşır makinesi çalışırken de fazla su alır, suyu kesmez ve devamlı su alır. Bu durumda çamaşır makinesi ventil değişimi yapılması gerekir.

Ventil değişimi yapılmasına rağmen çamaşır makinesi kapalıyken su alıyor arızası devam ediyorsa, lütfen elektronik kart kontrolünü yaptırın.

Ana kart arızası

Çamaşır makinesinde meydana gelen arızaların büyük bir çoğunluğu ana kart arızasından kaynaklanmaktadır. Bu arızalardan biri de çamaşır makinesi kapalıyken su alıyor olmasıdır. Arızanın çözümü için çamaşır makinesi ana kart tamiri yapılması gerekir. Tamir edilememesi durumunda ana kart değişimi yapılması da gerekebilir.

Su tazyikinin çok yüksek olması

Bazı bölgeler de şebeke suyu çok tazyikli gelir. Yani muslukları az bile açtığınız da yüksek hızla gelir. Bu da çamaşır makinesi ventil arızası, su hortumunun patlaması ve musluk contasının bozulması gibi arızalar meydana gelir. Evinize gelen şebeke suyunun tazyikli gelmesi üzerine ventil bozulur ve çamaşır makinesi kapalıyken su alır.

Teknisyen Görüşü

Çamaşır makinesi kapalıyken de su alıyor arızasına çözüm olması adına burada nedenleri ve çözümlerini anlattık. Burada belirtilen yönlendirmeleri yapmanız halinde, çamaşır makinesi kapalıyken su almasına çözüm bulmuş olacaksınız.

Burada açıklanan arıza çözümlerini yapmanıza rağmen çamaşır makinesi kapalıyken su almaya devam ediyorsa, makinenin musluğunu kapatın ve en yakın beyaz eşya teknik servisini çağırın.

Yorum yapın