Çamaşır Makinesi Düğmesi İçine Kaçtı

Arçelik çamaşır makinesi düğmesi içine kaçtı, sıkıştı, kırıldı ya da içine girdi ve çıkmıyorsa ne yapacağınızı biliyor musunuz?

Çamaşır makinesi düğmesinin içeri kaçması sonucu düğmenin yeniden çıkarılması ya da tamir edilmesi gerekmektedir. peki çamaşır makinesi düğmesi neden içeri kaçar biliyor musunuz? Ön pano arızası, düğmeye bağlı olan ışık tutucunun kırılması, düğmenin kırılması, düğmenin kırılması ya da gerçekten de düğmenin aşırı kirli olmasından dolayı içine kaçmasından kaynaklanmaktadır.

Beko çamaşır makinesi açma kapatma düğmesi içine kaçtı

Eğer Beko çamaşır makinesi açma kapatma düğmesi içeri kaçarsa bunun tamiri başlat düğmesi arızası gibi değildir. Açma kapatma düğmesi tamiri her ne kadar mümkün olsa da çalıştığınız çalıştığınız çamaşır makinesi tamircisinin de büyük bir önemi vardır. Beko çamaşır makinesi düğmesi içine kaçtı arızası açma kapatma düğme arızasından kaynaklanıyorsa izleyeceğiniz çözüm yollarını anlatalım. Açma kapatma düğme tamiri için;

 • Açma kapatma şalterini değiştirin.
 • Düğme sağlamsa düğmenin bağlı olduğu ön pano kırıldıysa tamir edin ya da panoyu değiştirin.

Arçelik Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Arızası

Çamaşır makinesi düğmesi içine kaçtı sorunu yaşayanların büyük bir kısmı başlat beklet düğmesinden korkmaktadır. Çünkü Arçelik çamaşır makinesi başlat beklet düğmesi içine kaçtı arızası genellikle düğmenin kırılmasından kaynaklanmaktadır. Eğer sizinde başlat beklet düğmesi içine girdiyse ve çıkmıyorsa düğmenin kırıldığını anlayabilirsiniz. Çözümü ise;

 • Ön panoyu değiştirin.
 • Panonun içindeki ışık tutucuyu değiştirin.
 • Düğmeyi çıkartın ve metal olmayan bir şey ile başlat beklet tuşuna basarak makineyi çalıştırın.

İçine Kaçan Düğme Nasıl Çıkartılır? Tamir edilir?

Çamaşır makinesi düğmesi içine kaçtı arızası aslında düğmenin içine kaçmasından ziyade bir düğme kırılmasından kaynaklanmaktadır. Bu düğme arızası her ne kadar düğmenin içeri kaçması ile anlatılsa da durum aslında öyle değildir.

 • Çamaşır makinesi düğmesi içine kaçarsa (açma kapatma düğmesi hariç) bu düğme maalesef tamir edilemez. Açma kapatma düğmesi içine kaçarsa düğme değişir.
 • Başlat beklet düğmesi içine kaçarsa ön pano tamamen değişmesi gerekir.
 • Sıcaklık düğmesi içeri kaçarsa ön pano ya da ışık tutucu değişmesi gerekir.
 • Sıkma ayarlama düğmesi içine kaçarsa ön pano değiştirilmesi gerekir.
 • Ve son olarak açma kapatma düğmesi içine girerse şartel yani düğmesi değişmesi gerekir. Panonun değiştirilmesi gerekir veya yeni pano almanız gerekir.

Çamaşır Makinesi Düğmesi İçine Kaçtı Ne Yapacağım?

Düğmenin içine kaçması sonucu hangi ustalardan yardım istediğiniz çok önemlidir. Düğmenin içine kaçması sonucu yetkili servisleri çağırmayın. Onlar tamir etmez ve sadece ön pano değiştirme teklifinde bulunurlar. Bazı üşenmeyen özel beyaz eşya tamircileri sadece ışık tutucuyu ya da açma kapatma düğmesinin bulunduğu kırık panoyu tamir edebilir. Bu nedenle bir kaç özel tamirciden fiyat ve ne yapacakları konusunda bilgi alınız.

“Çamaşır Makinesi Düğmesi İçine Kaçtı” üzerine 2 yorum

 1. Merhabalar. Arçelik çamaşır makinesi 7103 numaralı makinanın başlat beklet tuşu içine kaçtı. Bu tuşu herhangi bir değişim yapmadan içinden çıkaramaz mıyım?

  Yanıtla
  • Merhabalar.
   Arçelik çamaşır makinesi başlat tuşunun kırık ve her hangi bir yerinde önemli bir sorun olmadığı sürece düğmenin içine kaçması mümkün değildir. Bu nedenle Çamaşır makinesi başlat beklet tuşunun kırık olduğunu düşünebilirsiniz. Arçelik 7103 modelinde ışık tutucu değişiminin yapılması mmükün olmadığı için başlat tuşu tamiri ancak yeni bir pano satın alınarak gerçekleşebilir.

   Yanıtla

Yorum yapın