Çamaşır Makinesi Deterjan Gözünden Su Akıtıyor

Çamaşır makinesi deterjan gözünden su akıtıyor sorunu aslında çok nadir görülen bir durumdur. Bu sorunu ele almadan önce çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden su akıtıyor problemini ne sıklıkla yaşadığınız son derece önemlidir.

Eğer sadece bir iki kez çamaşır makinesinin deterjan çekmecesinden su akıttığını gördüyseniz telaşlanacak bir durum yok demektir. Sıklıkla yani hemen, hemen her yıkama da çamaşır makinesi deterjan gözünden su akıtıyor ise o zaman da nedeninin bir an önce bulunup su akıtmanın çözümüne bakılması gerekir.

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesinden Neden Su Akıtır?

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız hiç bir şekilde su akması ve özellikle deterjan çekmecesinden su akıtmaması gerekir. Eğer makine su aldığında deterjan gözünden su akıyor ise;

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinin kırılması, çekmecenin çok kirli olması, deterjan gözünün tıkanmış olması, ventil arızalı olduğu için suların çok akması veya kazan üst su lastiğinin tıkanmış olmasından kaynaklanmaktadır.

İşte tüm detaylarıyla çamaşır makinesi deterjan gözünden su akıtıyor nedeni ve çözüm önerileri:

Çözümü

Çamaşır makinesinin deterjan çekmecesinden su gelmesi son derece ciddi bir sorundur. Bu sorunun hemen halledilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesi çalıştırdığınız da deterjan gözünden su geliyor ise, ilk önce deterjan çekmecesini çıkarıp temizleyin.

Teknisyen Görüşü

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesinden su akması ile makinanın ana kartı, makinenin dış duvarı ve çamaşır makinesi ana kart arızasını vermesine sebep olabilir. Bundan dolayı kendiniz çözüm bulamadığınız durumlarda yakınımızdaki beyaz eşya tamircisi ile görüşüp çamaşır makinesi deterjanında neden su aktığını sorun tamir ettirebilirsiniz.

Yorum yapın