Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyor

Çamaşır makinesi bazı durumlar da çok sallanabilir. Özellikle sıkma yaparken sallanma, çalışırken titriyor olması, ses çıkarma ve sallandığı için bir yere çarpma arızası ile karşılaşabilirsiniz. Çamaşır makinesi çok sallanıyor ise bunun öncelikle sallanma nedenlerini ve çözüm yollarını bakmalısınız. Çamaşır makinesin de titreme ve çok sallanmasının nedenleri;

Gergi yayların açılması ve yerinden çıkması, Amortisör arızası, kazan bilye bozulması, kazan düşmesi, kazan kulaklarının kopması ve zeminin düz olmamasından kaynaklanmaktadır.

Çamaşır makinesi kazanında sallanma nedenlerini araştırırken çamaşır makinesi kazanı sallanıyor olması sizi yanıltmasın. Çünkü normal şartlarda da çamaşır makinesi sallanır ama tabi ki bu durum çok fazla olmaması gerekir.

Çamaşır Makinesi Neden Sallanır?

Çamaşır makinesi kazan boşta yani hava da duran bir parçadır. Sabit olarak her hangi bir yere bağlı değildir. Çamaşır makinesi kazanını üst tarafta iki tane gergi yayı ve alt kısımda da 2 ya da 3 tane amortisör bulunur. Çamaşır makinesi yapısı itibariyle çalışırken sallanma, titreme ve hatta zeminin düz olmaması halinde çalışırken yürüyüp yer bile değiştirebilir. Peki hiç bir arıza belirtisi yokken çamaşır makinesi neden sallanır?

  • Çamaşır makinesi zemini düz değilse makine çalışırken sallanır hatta yürür ve yer değiştirir.
  • Çamaşır makinesi amortisör arızası da sallanmasında büyük rol oynamaktadır.
  • Çamaşır makinesi gergi yaylarının çok açık ve yerinden çıkmış olması.
  • Çamaşır makinesi kazan düşmesi de çalışırken çok sallanmasın da çok etkilidir.

Çamaşır makinesi çok sallanıyor, titreme yapıyor, kazan çok sallanıyor ve hatta sıkarken çok sallanıyor olması tamamen bu konuyu anlatan kişiye göre ciddi ya da sallanmasında hiç bir sorun olmadığını düşünebiliriz. Bu önemli sorun için çamaşır makinesi servisi ile iletişime geçmeniz daha mantıklı olur.

Çamaşır Makinesi Sıkarken Çok Sallanıyor Ne Yapmalıyım?

Çamaşır makinesini ilk aldığınız da makine sıkma yaparken çok sallanmıyor ve hatta makine de titreme ve sallanma var mıydı? cevabınız evetse zeminin düz ya da kaygan olması ile çamaşır makinesi çok sallanıyor ve titreme yapıp yer değiştiriyor olmasına neden olur. Bu durumda çamaşır makinesi ayaklarının altına plastik sabitleyici alıp takabilirsiniz.

Bir sürü işlem yapmanıza rağmen çamaşır makinesi çok sallanıyor ve sıkma da çok sallanıyor ise beyaz eşya tamircisi ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

Yorum yapın