Çamaşır Makinesi Alt Kapağı Açılmıyor

Çamaşır makinesinin alt kapağını açmak için bazı özel teknikleri uygulamanız gerekir. Çamaşır makinesi alt kapağı açılmıyor ve Açılmayan çamaşır makinesi alt kapağı nasıl açılır biliyor musunuz?

Çamaşır makinesi alt kapağı açılmıyor ise kapağı açmaya çalışmamalısınız. Çünkü normal şartlarda çok fazla zorlanmadan açabileceğiniz alt kapağı açılmıyorsa mutlaka kapağı sıkıştıran bir şeylerin olduğu anlamına gelmektedir.

İPUCU: Çamaşır makinesi alt kapağını açmak için beyaz eşya servisi, yetkili servisler ve çamaşır makinesi tamircisi çağırmadan önce burada belirtilen çamaşır makinesi alt kapak açma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Dikkat edin. Çamaşır makinesi alt kapağı nasıl açılır yazısında ki bazı metotlar profesyonellik gerektirir.

Çamaşır Makinesi Alt Kapağı Neden Açılmaz?

Kıyafetlerinizin ve çamaşır makinesinde yıkadığınız her varsa kontrol etmeden yıkadığınız her bir cisim çamaşır makinesi tahliye pompasına sıkışır ya da sıkışmadan tahliye hortumu ile dışarıya çıkar. Bir süre sıkışan şeylerin fazla olması nedeniyle çamaşır makinesi sıkma yapmıyor, çamaşırları ıslak bırakıyor ve çamaşır makinesi tahliye pompası arızası ile karşılaşırsınız. Bunun önüne geçmek için çamaşır makinesi alt kapağını açmanız gerekir. Çamaşır makinesi alt kapağı açılmıyor ise;

Çamaşır makinesi alt kapağına kürdan, ince toka, çivi, para, çamaşır makinesi kalıntıları, ıslak mendil, kağıt ve karton parçaları, zincir, kolye ve benzeri şeyler sıkışmış olabilir.

Çamaşır Makinesi Tahliye Pompası Kapağı Açılmazsa Ne Olur?

Çamaşır makinesi tahliye pompasına bir şeylerin sıkışması ile çamaşır makinesi suyu boşaltmaz, çamaşır makinesi suyu tahliye etmez ve dolayısıyla çamaşır makinesi sıkma yapmaz. Bu nedenle tahliye pompası kapağına zarar vermeden kapağı açmanız gerekmektedir. Haydi gelin çamaşır makinesi alt kapağı açılmıyor, nasıl açılır ve neden açılmadığını anlatan diğer teknikleri uygulayalım.

Çamaşır Makinesi Alt Kapağı Açma Yöntemi

Çamaşır Makinesi Alt Kapağı nasıl açılır
Çamaşır Makinesi Alt Kapağı nasıl açılır

Açılmayan çamaşır makinesinin alt kapağı nasıl açılır hemen tarif edelim. Öncelikle çamaşır makinesinin alt kapağını açarken çok dikkatli ve nazik olmalısınız. Aksi taktirde alt kapağı kırabilir ya da çamaşır makinesi tahliye pompası değişimi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çamaşır makinesi alt kapağı açılmıyor ise burada belirtilen kapak açma tekniklerini inceleyebilirsiniz. Öncelikle;

  • Çamaşır makinesi pompa kapağını açmak için pensenin ters tarafı ile açabilirsiniz.
  • Kapağı açmaya çalışırken sağa ve sola nazik hareketlerle açmaya çalışın.
  • Tahliye pompası kapağı sıkıştıysa ve hiç açılmıyorsa zorlamayın.
  • Çamaşır makinesinin sıkışan alt kapağını açmak için;
  • Çamaşır makinesinin içinde çamaşır varsa çıkartın. İçinde ki suyu küçük tahliye hortumu ile boşaltın.
  • Çamaşır makinesini sırf üst yatırın.
  • Alt tarafta yer alan tahliye pompasına giden siyah hortumu çıkartın.
  • Su gider hortumuna bağlı olan hortumu da çıkartın.
  • Çamaşır makinesi tahliye pompası çıkmazda vidalarını sökün.
  • Pompayı lavaboda içindeki cisimleri çıkartın.

Çamaşır makinesi alt kapağının sıkışmasını sağlayan şeyleri çıkarmanız ile kapağı açmış olmanız gerekir. Kapağı açamamanız halinde çamaşır makinesi servisi ile görüşerek yeni bir pompa almanız gerekebilir. Çamaşır makinesi alt kapağı açılmıyor arızası önemli ve ciddi bir sorun olmasından dolayı kendiniz denememeniz ve bu konu için beyaz eşya servisi çağırmanız aslında en doğru olan yöntemdir.

Sonuç

Çamaşır makinesi alt kapağı açılmıyor olması beraberinde birçok çamaşır makinesi arızaları ve hatalarını getireceğinden dolayı bu sorunun üstesinden hemen gelmeniz gerekir. Sıkışan ve açılmayan alt kapağı açmak için yorum kısmından da yardım isteyebilirsiniz.

Yorum yapın