Buzdolabı Kapağı Düşüyor / Kapı Yerinden Çıkıyor

Buzdolabı kapağı yerinden çıkıyor ve düşüyor ise önemli bir sorun ile karşı karşıya olduğunuzun altını çizmek istiyorum. Buzdolabı kapağı düşüyor ve düşen buzdolabı kapağını nasıl yerine takabilirim diyorsanız, size bu konuda bilgilendirici ve yeterince açıklayıcı bilgiler verebiliriz.

Düşen buzdolabı kapağını tamir etmek ve buzdolabı kapısı yerinden çıkıyor veya düşüyor sorununa çözüm bulmak için makalenin geri kalanını lütfen okuyunuz. Bu bilgilendirici önemli tamir metotları ile kırılan buzdolabı kapısını tamir edecek ve buzdolabı tamircisi çağırmadan da tamir imkanından faydalanmış olacaksınız.

Buzdolabı Kapısı Yerinden Çıkıyor

Buzdolabı kapısını orta da tek bir metal menteşe ve kapının en altında ile en üstüne tutan birer menteşe ile kapı sabit kalır. Kapı burada belirttiğimiz bu ince ve aslında çokta sağlam olmayan menteşeler ile havada kalır. Bu menteşelerin aşırı yük görmesi ya da kapının çok fazla açılıp kapanması sonucu kapının menteşe yuvasında çatlama ve hatta kapı menteşesinden kırılmalar meydana gelebilir.

Buzdolabı kapısı yerinden çıkıyor ve hatta buzdolabı kapağı düşüyor ise kapağın mı yoksa buzdolabı kapı menteşelerinin mi kırık olup olmadığına bakmalısınız. Eğer buzdolabı kapı menteşesi kırıksa yeni bir menteşe alarak buzdolabı kapısı tamir edebilirsiniz.

Yalnız buzdolabı kapağı düşüyor olmasının neden kapıda ki çatlak ve kırılmalardan kaynaklanıyorsa o zaman da iyi bir buzdolabı servisi ile görüşerek buzdolabının çatlamış yerine özel bir formül ile çare bulmasını isteyebilirsiniz. Aksi takdir de buzdolabı kapısı yerinden çıkıyor ve Buzdolabı kapağı düşüyor olmasının tek çaresi kapı değişikliğidir…

Buzdolabı Kapısı Neden Yerinden Çıkar/Kırılır?

Buzdolabı kapağına çok fazla malzeme koymanız ile kapı menteşeleri kırılabilir ve Buzdolabı kapağı bir süre sonra yerinden çıkabilir ve kapı düşebilir. Ayrıca buzdolabı kapı lastiğinin çok fazla tutmaması ve hava alması ile de kapıda ki bütün yük menteşelere biner. Bu da haliyle buzdolabı kapısının kırılmasına ve yerinden çıkmasına neden olur.

Buzdolabı kapağının kırılmaması, hava almaması, lastiğin iyi tutması ve deforme olmaması ayrıca kapı menteşelerinin ve buzdolabı kapısının kırılmaması için buzdolabı kapısına fazla eşya koymamaya gayret edin. Buzdolabı kapağı düşüyor olması genel de fazla yükten kaynaklanmaktadır.

Düşen Buzdolabı Kapağı Nasıl Tamir Edilir?

Bizler eski birer yetkili beyaz eşya servisi çalışanları olarak daha önceki çalışma hayatımızda karşılaştığımız ve çözüm yollarını bulduğumuz tamir metotlarını burada sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz biliyorsunuz. Buzdolabı kapağı yerinden çıkıyor ve buzdolabı kapısı düşüyor durmuyor sorunu ile bize gelen kişilere düşen buzdolabı kapağı nasıl tamir edilir ve çözüm yollarını anlatmaya çalıştık.

Şimdi burada da buzdolabı kapı kırılması ve kapının tamir edilme yöntemlerini anlatacağız. Düşen buzdolabı kapağı nasıl tamir edilir;

  1. Buzdolabı kapı düşmesi menteşe kırılmasından kaynaklanıyorsa yeni bir menteşe satın alarak kırılan menteşe ile değiştirme işlemini yapmalısınız.
  2. Buzdolabı kapağının yerinden çıkması sonucu kapıda düşmeler meydana geliyorsa o zaman da kapının çatlamış yerine içi delik bir somunu veya özel olarak satılan bir parça ile kırılan yere yerleştirebilir ve kapı menteşesini de o parçanın içerisindeki yuvaya yerleştirerek düşen buzdolabı kapısını tamir edebilirsiniz.
  3. Buzdolabı kapısının yerinden çıkması buzdolabı menteşelerinin bağlı bulunduğu buzdolabı gövdesinden kaynaklanıyorsa o zaman da buzdolabı kapı yönü değişliği yapmanız gerekir. Bazen kapı yönünü değiştirmek için farklı ve ters buzdolabı kapı menteşelerine ihtiyacınız olabilir. Değiştirme işlemine başlamadan önce lütfen menteşeleri gözlemleyerek ters olup olmadığını kontrol ediniz. Buzdolabı kapağı düşüyor sorunu menteşeden kaynaklanabilmektedir.
  4. Buzdolabı menteşesi sağlamsa, Buzdolabı gövdesinde sorun yoksa ve kırılma sadece buzdolabı kapağı yani kapısındaysa yeni bir buzdolabı kapısı almanız gerekir. Buzdolabı kapısını almanız halinde buzdolabı kapısının kırılmasına ve buzdolabı kapağını düşüren sebeplerden de uzak durmanız gerekir.

Sonuç

Buzdolabı kapağı düşüyor, buzdolabı alt kapağı düşüyor ve düşen buzdolabı kapağı nasıl tamir edilir bu yazımızda samimi bir şekilde anlattık. Beyaz eşya tamircisi aramadan da Buzdolabının kapısı düşüyor ise burada yazılanları uygulamanız halinde büyük oranda başarılı olacağınıza inanıyorum.

Dilerseniz yorum kısmına yazarak da teknisyen arkadaşlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

Yorum yapın