Bulaşık Makinesi Üst Pervane Dönmüyor

Bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor, yavaş dönüyor veya bir yerlere mi takılıyor? Sorunu çözmek ve bulaşık makinesi servisi çağırmadan sebebini bulmak için zengin bir makale hazırladık.

Bulaşık makinesini çalıştırdığınız da alt ve üst pervanenin her ikisi de dönmesi gerekir. Eğer Bulaşık Makinesi Pervanesi Dönmüyor ise bu sorun üst pervane ile ilgili değil farklı bir arızadır. Konu linki belirtilmiştir. Yalnız bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor ise konu ile ilgili sorun ve çözümlerini burada bulacaksınız.

Bulaşık Makinesi Üst Pervane Neden Dönmez?

Bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor, yavaş dönüyor ve elinizle çevirirken bile yavan dönebilir. Bunun başlıca arıza nedenlerini size anlatacağız. İşte Bulaşık makinesi üst pervane neden dönmeme nedenleri:

  • Yıkama motoru arızası ( Yavaş dönerse üst pervane dönmez)
  • Yıkama motorunun sıkışması
  • Kolektör arızası
  • Üst pervaneye giden hortumun tıkanması
  • Üst pervanenin aşırı yağlanıp kirlenmesi
  • Üst pervane arızası
  • Üst pervane deliklerinin tıkanması
  • Alt pervane deliklerinin büyümesi ve bütün suyun buradan çıkması
  • Alt pervanenin yerinden çıkması

Burada belirtilen arızaların bir tanesi bile gerçekleşirse, bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor arızasını verir. Beyaz eşya servisi çağırmadan önce mutlaka burada anlattıklarımızı dikkate alınız.

Bulaşık Makinesi Üst Pervane Dönmüyor, Ne Yapmalıyım?

Bulaşık makinesi üst pervanesinin dönmediğini gördüğünüz de, teknik servis çağırmadan önce “Bulaşık makinesi üst pervane neden dönmez” başlığında anlattığımız arıza nedenlerini gözden geçirin. Özellikle üst pervaneye .ok dikkat edin. Elinizle üst pervaneyi çevirin. Yavaş dönüyorsa üst pervanenin dönmeme nedenini buldunuz demektir. Hızlı dönüyorsa bulaşık makinesi üst pervane dönmeme nedenini başka bir yerde arayın.

Öneriyoruz

Bulaşık makinesi üst pervane dönmeme nedenleri genellikle üst pervanenin kalitesiz olmasından kaynaklanmaktadır. Yan sanayi ucuz ürün kullanımı bir çok yerde kullanılabilir. Yalnız bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor arızasının başlıca nedenlerinden biri olduğunu ifade etmeliyiz.

Yeni bir bulaşık makinesi üst pervanesini satın aldığınız da ürünün orijinal olmasına dikkat ediniz. Üst pervanenin yan sanayi yani muadil bir pervane olması durumunda, bulaşık makinesi yıkama yaparken üst pervane dönmeyebilir. Alt pervaneyi ucuz yan sanayi bir ürün alabilirsiniz. yalnız üst pervanenin mutlaka orijinal yetkili servis ürünü olmasına dikkat ediniz.

Yorum yapın