Bulaşık Makinesi Sürekli Çalışıyor

Bulaşık makinesini çalıştırdığınız da program süresi bittiğinde makinenin durması gerekir. Süre geçmesine rağmen bulaşık makinesi sürekli çalışıyor, hiç durmuyor, devamlı yıkıyor ve hiç durmuyor ise makine de bir arıza olduğunun işaretidir.

Bulaşık makinesi sürekli çalışıyor hiç durmuyor ve programı bitirmiyorsa, bu sorun bulaşık makinesinin suyu ısıtmamasından, elektronik kart arızasından, ısı sensörü arızası ve tahliye pompası arızasından kaynaklanmaktadır. Sorunun çözülebilmesi için beyaz eşya servisi ve yetkili bulaşık makinesi servisi ile görüşüp sorunu gidermeniz gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Sürekli Çalışıyor Hiç Durmuyor

Bulaşık makinesi belirtilen program süresi bitmesine rağmen programı bitirmiyorsa bazı arızaların meydana geldiğinin habercisidir. Bulaşık makinesi sürekli çalışıyor ve programı bitirmiyor ise,

  • Ana kart arızası
  • Isı sensörü arızası
  • rezistans arızası
  • Tahliye pompası arızası
  • Kabloların şase yapmasından kaynaklanmaktadır.

Bulaşık Makinesi Neden Sürekli Çalışır?

Bulaşık makinesi seçtiğiniz programın özelliği ve yıkama dakikası doğrultusunda çalışan bir sisteme sahiptir. Bu süre zarfı içerisinde makine yıkamayı bitirmesi gerekir. Bulaşık makinesi programı bitirmiyor ise makine de çalışmayan bazı parçaların ya da fonksiyonların olduğu anlamına gelmektedir.

Ana kart arızası: Bulaşık makinesi devamlı çalışıyor ve hiç durmuyor olması genellikle ana kart arızasından kaynaklanmaktadır.

Isı sensörü ve rezistans arızası: Bulaşık makinesi rezistans arızası olduğunda da programı bitirir. Yalnız bazı marka ve model bulaşık makinelerinde su ısınmadığı zaman makineyi programı bitirmez.

Tahliye Pompası: Bulaşık makinesi tahliye pompası arızası ile karşılaşıldığında makine uzun yıkayabilir. Aynı zaman da bulaşık makinesi su boşaltmıyor ve suyu tahliye etmiyor arızaları da baş gösterir.

Ne Yapmalıyım?

Bulaşık makinesi programı bitirmiyor ve sürekli yıkıyor arızasını tamir etmek için bir beyaz eşya servisi ve yetkili servis bilgisine ihtiyacınız var. Kendiniz bu sorunu tamir edemezsiniz. ilerseniz yorum kısmından ayrıntılı sorununuzu belirtebilirsiniz.

Yorum yapın