Bulaşık Makinesi Kirli Çıkarıyor

Bulaşıkların daha temiz yıkanması ve elektrik ile su tasarrufun da bulunmak için bulaşık makinesi kullandığını biliyoruz. Yalnız bir sorun var ve bulaşık makinesi kirli çıkarıyor ise bunun birkaç nedeni ve çözüm yolları bulunmakta. İşte bulaşık makinesi bulaşıkları kirli çıkarmasının nedenleri;

 • Bulaşık makinesi ısıtmazsa kirli çıkarır.
 • Bulaşık makinesi tableti erimezse tablet kalıntısı kalır ve siz kireç zannedersiniz.
 • Bulaşık makinesi çok eskiyse ve aşırı kireç varsa her yıkamanızda tabaklara kireç siniyor olabilir.
 • Bulaşık makinesi motoru güçlü değilse suyu tazyikli atmaz ve bulaşıklar da kireç kalıntısı kalır.

Bulaşık Makinesi Tabak Ve Bardakları Kirli Çıkarıyor

Bulaşık makinesinde yıkadığınız tabak, bardak ve bulaşıklar kirli mi çıkıyor? Yeteri kadar temizlenmiyor mu? Bulaşık makinesi kirli çıkarıyor olmasının birkaç sebebi var. Bu arıza ve olumsuzlukları ortadan kaldırırsanız bulaşık makinesi bardakları bulanık çıkarıyor sorunundan kurtulmuş olacak ve pırıl, pırıl bardaklara sahip olacaksınız. İşte bulaşık makinesinin bulaşıkları kirli çıkarmasının nedenleri;

 • Bulaşık makinesi soğuk yıkıyor ise yani suyu ısıtmıyorsa bulaşıklar kirli çıkar.
 • Üst pervane dönmüyor arızası.
 • Devir daim motorunun arızalanması.
 • Bulaşık makinesi tahliye pompası arızası ile de bulaşıklar yeteri kadar temizlenmez ve kirli çıkar.

Bulaşık Makinesi Bardakları Bulanık Çıkarıyor

Bulaşık makinesi bulaşıkları kirli, bulaşık ve kireçli mi çıkarıyor? Ayrıca bulaşık makinesi bardakları bulanık çıkarıyor ve buna hiçbir çare bulamıyor musunuz?

Bulaşık makinesinden tabak ve bardakların kirli ve beyaz çıkmasının birkaç nedeni vardır. Bulaşık makinesi bardakları bulaşık çıkarıyor olmasının nedeni; Suyun sertlik oranının yüksek olması, bulaşık makinesinin suyu ısıtmaması yani soğuk yıkaması, tabletin kalitesiz olup yeterince erimemesi, fiskiye yani pervanelerin tıkalı olması, üst pervanenin dönmemesi, suyun yeterli sıcaklığa gelmemesi, bulaşık makinesi motoru arızası ve bulaşık makinesinden tuz olmamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca bulaşık makinesi bulaşıkları kirli çıkarır.

Şimdi gelin bulaşık makinesi bardakları ve tabakları kirli, kireçli, bulanık ve bembeyaz çıkarmasının neden ve çözümlerine hep birlikte bakalım.

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Bulanık Çıkarıyor

Bulaşık makinesinde sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri de bulaşık makinesi bardakları bulanık çıkarıyor olmasıdır. Hatta bazen de bardaklar bembeyaz çıkabilir. Tıpkı bardaklarda ayran içilmiş ve hiç yıkanmamış gibi de görebilirsiniz. Bu sorunu bazı bulaşık makinesi servisi ve beyaz eşya servisi çalışanlarına söylerseniz, bunun normal bir durum olduğunu söyleyip yapacak bir şeyin olmadığını söyleyebilirler. Yalnız bulaşık makinesi bardakları kirli çıkarıyor ve dumanlı, ayranlı ve bulaşık çıkarıyor ise mutlaka bir arızadan kaynaklandığının bilgisini vermek istiyorum.

Aşağıda bulaşık makinesi neden bardakları bulaşık çıkardığının ve bulaşık makinesi kirli çıkarıyor sorunu ile kireçli, ayranlı, dumanlı ile beyaz çıkarma sebeplerini anlattık. Burada ki çözüm yollarına bakarak siz de bardakların neden bulaşık çıktığını öğrenip çözümüne odaklanabilirsiniz. Bulaşık makinesi kirli çıkarıyor, temiz yıkamıyor ve bulanık çıkarıyor olmasını tamamen bulaşık makinesi performansına bakabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Bardakları Neden Bulanık Çıkarır?

 • Bulaşık makinesi yıkama motorunun bozulması sonucu suyu tazyikli atamaz. Dolayısıyla bardaklar kirli ve bulanık çıkabilir.
 • Devir daim pompasının zayıflaması sonucu üst pervaneyi döndüremez.
 • Üst pervane dönmüyor arızası ile de bardaklar buğulu, kirli, lekeli, beyaz ve bulanık çıkar.
 • Bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor ve soğuk yıkıyor arızası ile de bardaklar buğulu ve lekeli çıkar.
 • Bulaşık makinesi tuzunun olmaması durumunda da bardaklar ve tabaklarınız kirli ve bulanık çıkabilir.
 • Su sertlik oranının çok yüksek olması sonucu tabak, bulaşık ve bardaklar bulanık çıkar.
 • Bulaşık makinesine lavabonun pis suyunun girmesi.

Sonuç

Bulaşık makinesi kirli çıkarıyor, bulaşıkları temiz yıkamıyor, kireçli, bembeyaz, lekeli, ayranlı ve hatta hiç yıkamıyor diyorsanız sorunun kaynağı ve çözüm yolları bu makalemizde.

Burada anlatılanları yapmanıza rağmen bulaşık makinesi bulaşıkları kirli çıkarıyor sorununa çare bulamadıysanız lütfen yorum bölümüne bulaşık makinesi kirli çıkarıyor sorunu gidermek için biz yazın.

Yorum yapın