Bosch Çamaşır Makinesi E9 Hatası Tanımı ve Çözümü

Bosch E9 arıza kodu sadece bazı modeller de görülmektedir. Bosch çamaşır makinesi E9 hatası sıklıkla görülen bir arıza türü olmayıp tamir edilmesi zor bir problemdir.

Çamaşır makinesi yıkama, kurutma ve sıkma işleminden hemen sonra E9 yani E09 arızası ile karşılaşabilirsiniz. Bu arızanın çıkması durumunda makineyi durdurmalı, fişi çekmeli ve E9 hata kodunun anlamı ile çözümünü araştırmalısınız. Şimdi gelin Bosch çamaşır makinesi E9 arıza kodu nedir, tanımı ve çözümüne bakalım.

Bosch E9 Hatası Nedir?

Bosch E9 hatası Aquastop devrede demektir. Bunun anlamı ise makineniz de su kaçağı olduğunu ve makinenin tabanında bulunan emniyet sivicinin su algıladığını göstermektedir.

E9 Arıza Kodu Çözümü

Bosch çamaşır makinesi E9 hatasını gidermek için makinede ki su kaçağının nerede olduğunu bulmanız gerekmektedir. Su kaçakları genellikle drayer pompası, kazan ile pompa arasındaki lastiğin delinmesi ya da kazanın delinmesinden kaynaklanmaktadır.

Su kaçağını bulup önlem aldığınız da Bosch çamaşır makinesi E9 arıza kodu giderilmiş olacaktır.

E9 Hatası Zorluk Derecesi

%75 – Orta

Bosch E9 (E09) Hatası Tamir Ücreti

Bosch çamaşır makinesi E9 arızası tamir ücreti: 350 TL / 4.200 TL

Bosch Çamaşır Makinesi E9 Arızası Tamir Edilir Mi?

Bosch e9 arızası elbette tamir edilebilir. Yalnız su kaçağının nerede olduğunu bulmak çok zor olabilir. Bu nedenle beyaz eşya servisi ile çalışmanız daha doğru olacaktır.

Yorum yapın