Bosch Çamaşır Makinesi E7 Arıza Kodu Tanımı ve Çözümü

Son teknoloji olarak üretilen çamaşır makinelerinde E7 hatasını sıklıkla görebilirsiniz. Bosch çamaşır makinesi E7 arıza kodu tanımı, çözümü ve tamir edilip edilmediği konusunda bilgiler hazırladık.

Bosch çamaşır makinesi E7 hata kodu ile karşılaştığınız da makineyi hemen kapatmalı ve bu hata gidene kadar beklemelisiniz. Hata kodunun kendi kendine gitmediği taktirde beyaz eşya servisi uzmanlarından veya çevrenizdeki çamaşır makinesi tamircisi olarak adlandırılan teknisyen arkadaşlarınızdan yardım istemelisiniz.

İşte Bosch çamaşır makinesi E7 Arızası ile ilgili bazı detaylar;

E7 Arıza Kodu Tanımı

Bosch çamaşır makinesi E7 arıza kodu tanımı: Makine de NTC hatası ve NTS sensör arızasının olduğu anlamına gelir. Peki Bosch E7 hatası nedir? E7 ya da E07 arızası ile karşılaştığınız da makineniz suyu ısıtmaz, çok ısıtır, bir ısıtıp bir ısıtmaz ya da olmadık yerler de su ısıtmaya başlar.

Bosch E7 Arıza Kodu Çözümü

Bosch çamaşır makinesi E7 hata kodu çözümü: Çamaşır makinesinin arkasında yer alan kapağı sökünüz. Rezistansın hemen ortasında yer alan ntc sensör kablolarına bakınız. Rezistans ve NTC sensörüne bağlanan kablolar da bir problem yoksa çamaşır makinesin de ana kart arızası var demektir.

NOT: Bazı Bosch çamaşır makinesi modellerinde arka kapak yoktur. Bu model de kendiniz bir şey yapmayın!…

Bosch Çamaşır Makinesi E7 Arızası Tamir Edilir mi?

Bosch çamaşır makinesi E7 arızası çözülebilen bir hatadır. Bu arızayı tamir etmek için ise yetkili beyaz eşya servisi ya da çevrenizde ki özel beyaz eşya servislerinden yardım almalısınız. Kendiniz tamir edemezsiniz.

İstanbul için Bosch Çamaşır Makinesi E7 Arıza Kodu çözümü için arayabilirsiniz.

Yorum yapın