Bosch Çamaşır Makinesi E18 Arıza Kodu Anlamı ve Çözümü

Bosch çamaşır makinesi E18 arıza kodu; Çamaşır makinesi suyu boşaltmadığı zaman ortaya çıkan hata kodudur. Bosch çamaşır makinesinde E18 arızasını gördüğünüz de hemen beyaz eşya servisi çağırmadan aşağıdaki işlemleri uygulayarak E18 arızasına çözüm bulabilirsiniz.

Bosch Çamaşır makinesi akıllı teknolojilerle donatıldığından dolayı, her hangi bir arıza vermesi halinde çamaşır makinesi ekranında hata kodu görünür. Siz de bu hata kodunun anlamını ve çözümünü araştırarak her hangi bir tamirci çağırmaya gerek duymadan eğer kolaysa kendinizde tamir edebilirsiniz.

Şimdi gelin Bosch Çamaşır Makinesi E18 Arıza Kodu anlamı, hata kodunun ne anlama geldiğini ve çözümüne bakalım.

Bosch Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Nedir?

Bosch Çamaşır Makinesi E18 Hatası çamaşır makinesinin suyu boşaltmadığı anlamına gelmektedir. E18 hata kodu genellikle;

Su tahliye pompa arızası, pompanın tıkanmış olması, pompaya bir cismin girip sıkışması, tahliye hortumunun tıkanmış olması, kazan ile pompa arasındaki boğaz lastiğine çorap ve bozuk paranın sıkışması ve son olarak çamaşır makinesi elektronik kart arızasından kaynaklanmaktadır.

Bosch Çamaşır Makinesi E18 Arızası Tamir Edilir mi?

Bosch Çamaşır Makinesi E18 Arıza kodu kolaylıkla tamir edilebilen bir arıza türüdür. Bu arıza türünü kendiniz de yapabilir ya da tanıdığınız bir çamaşır makinesi tamircisi ile teknisyenlerden yardım isteyebilirsiniz.

Bosch Çamaşır Makinesi E18 Hatasının Çözümü

Çamaşır makinesi yıkamayı bitirmeden E18 hatası ile karşılaştığınız da hemen aklınıza tamirci çağırmak gelmesin. Bosch Çamaşır Makinesi E18 Hatası çözülebilen kolay bir arızadır. E18 hatasının çözümü için;

  • Makinenin pompa kapağını çıkartın. içerisinde bazı cisimler varsa temizleyin.
  • Pompanın içinden bir şey çıkmazsa içerisindeki suyu boşaltıp yeniden çalıştırın.

Bu sayede E18 hatasını çözmüş olacaksınız. Pompanın içerisinde bir şey çıkmazsa asla makineyi ters veya arkaya doğru çevirmeyin. Arızanın devam etmesi ile birlikte beyaz eşya teknik servislerden arızayı bulmalarını isteyebilirsiniz.

Yorum yapın