Arçelik Buzdolabı E0 Hatası

Dijital ekrana sahip Arçelik buzdolabında arıza ve bir hata meydana geldiğinde buzdolabın ekranında hata kodu yazar. Bu hatalardan biri de E0 hatasıdır. Arçelik buzdolabı E0 hatası, sebebi, çözüm yolları ve E0 hatası nasıl giderilir biliyor musunuz?

Burada anlatacağımız bilgiler sayesinde Arçelik buzdolabı E0 arızası ile karşılaştığınız da hemen hata kodunun ne anlama geldiğini bulacak ve çözüm yollarına odaklanmış olacaksınız. İşte Arçelik buzdolabı E0 arızasının sebebi ve çözümü;

Arçelik Buzdolabı E0 Hatasının Sebebi Nedir?

Arçelik buzdolabı E0 hatasının nedeni “buzluk içerisinde bulunan sensör arızasından kaynaklanmaktadır.” Çok nadir olsa da bazen buzdolabı ana kart arızası da görülebilmektedir. Yanlış arıza tespitinin yapılmaması için buzdolabı tamircisi ve işinde uzman beyaz eşya servisi ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Arçelik Buzdolabı E0 Hatası Nasıl Giderilir?

Buzdolabı E4 hatası ile E0 hatası birbirine benzediğinden dolayı çözüm yolları da neredeyse aynıdır. Arçelik buzdolabın da E0 hatasını gördüğünüz de bir kullanıcı olarak buzdolabı tamir edemez ve arızalı olan sensörü değiştiremezsiniz. Buzdolabı servisini çağırmadan önce biraz zaman kazanmak ve ya da geçici bir çözüm bulmak için buzdolabının fişini çekip 2 gün buzların erimesini sağlayabilirsiniz. Bu süre zarfında buzluktan akan suyu temizlemeli ve elektrik çarpmalarına karşı dikkatli olmalısınız.

Buzdolabın fişini yeniden taktığınız da Arçelik buzdolabı E0 hatası giderilmiş olacaktır. Yalnız bu sorun geçici olduğundan 1, 2 hafta içerisinde yeniden Buzdolabında E0 hatasını görebilirsiniz. Bu arıza çıkmadan önce mutlaka tanıdığınız bir beyaz eşya teknik servis uzmanı bulmalısınız.

E0 Arızasını Tamir Etmezseniz Ne Olur?

Arçelik buzdolabında E0 arızası meydana geldiğinde buzdolabının sebzelik kısmı yeteri kadar soğutmamaya başlar. Buzdolabının büyük bölmesinde ki yiyecekler kokmaya ve bozulmaya başlar.

Buzluk ta karlanma ve buzlanma meydana gelir. Ta ki buzluğun tamamı buzla kaplanıncaya kadar buzluk buz üretmeye devam eder. Buzdolabı motoru çalışmaya devam eder. Aşırı soğutur ve motor zorlanır. Hatta buzdolabı motor arızası da meydana gelebilir.

Yorum yapın