Arçelik Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızası genellikle makineye bulaşıkların temizlenmeden yerleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir bulaşık makinesi arızasıdır. Bulaşık makinesi su boşaltmama arızası Arçelik markası ve diğer bütün bulaşık makinesi markalarında oluşabilecek bir arıza türüdür.

Bulaşık makinesi su boşaltmama arızası ile karşılaştığınız da ne yapmanız gerektiğini, bu hatanın nedenlerini ve Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor ne yapmalıyım diyenler için zengin bir yazı hazırladık. Bu yazımızı sonuna kadar okuyup bahsettiğimiz tamir metotlarını uyguladığınız da Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmama hatasını çözmüş olacaksınız. Arçelik bulaşık makinesi neden su boşaltmaz?

Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmama nedenleri

Bulaşık makinesinde genellikle kullanıcı hatalarından oluşan bazı hatalar ve arızalar vardır. Bu arızalardan biri de su boşaltmama arızasıdır. Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmama nedenleri;

 • Bulaşık makinesi süzgecinin tıkalı olması,
 • Bulaşık makinesi drayer pompasına bir şeylerin sıkışmış olması,
 • Arçelik bulaşık makinesi su pompasının arızalı olması,
 • Kirli su gider hortumunun tıkalı olması,
 • Bulaşık makinesi ana kartının arızalı olması,
 • Programın takılı kalmış olması.

Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor hatasını ve Arçelik bulaşık makinesi neden su boşaltmaz arızasının nedenlerini anlattık. Sizler de bu parçaları tek, tek kontrol ederek bulaşık makinesi su boşaltmama arızasına çözüm bulabilirsiniz.

Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor tamir videosu

Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor hatasının çözümü

Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmama arızası ile karşılaştığında arızalı olabilecek bütün parçaları sıraladık. Şimdi de bu parçaları nasıl tamir edeceğinize bu tamir işleminden sonra bulaşık makinesinin suyu boşaltacağına tanıklık edeceksiniz. Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor hatasının neden ve çözümleri;

 • İç filtre/süzgecin tıkalı olması; Bulaşık makinesinin iç tarafından yer alan süzgeci temizleyin.
 • Su boşaltma pompasının sıkışmış olması; Arçelik bulaşık makinesi su boşaltma pompası arızalanırsa suyu boşaltmaz. Bu nedenle pompayı açıp içini temizlemeli ve kontrol etmelisiniz.
 • Arçelik pompa arızası; Arçelik bulaşık makinesi su boşaltma pompası belirli aralıkla arızalanabilir. Bu yaşadığınız su boşaltmama arızasının nedeni de pompa arızası olabileceğinden dolayı, yeni bir Arçelik marka bulaşık makinesi pompası alıp deneyebilirsiniz.
 • Atık su gider hortumunun tıkanması; Bulaşık makinesinin içerisindeki kirli suyun tahliyesini yapan hortumun tıkanması halinde Arçelik bulaşık makinesi suyu boşaltmaz. Pis su hortumunu kontrol edin ve gerekirse değiştirin.
 • Bulaşık makinesi anakart arızası; Bulaşık makinesi ana kartında bir arıza meydana gelmesi halinde Arçelik bulaşık makinesi suyu boşaltmaz. Bu nedenle yeni kart almalı ya da kart tamirini yaptırmalısınız.
 • Programın takılı kalması; Arçelik bulaşık makinesinde yaşanan bir hatadan dolayı programda takılma meydana gelirse, makine suyu boşaltmaz. Bu durumda Arçelik bulaşık makinesini iptal ederek yeniden programı başlatmalısınız. Makine su aldıktan sonra programı yeniden iptal ederek bulaşık makinesinin suyu boşaltıp boşaltmadığını kontrol ediniz.

Bulaşık Makinesi Suyu Boşaltıyor mu? SONUÇ

Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor arızasının nedenleri ve çözümlerini sıralı bir şekilde burada anlattık. Bulaşık makinesi suyu boşaltmıyor arızası devam ediyorsa lütfen Arçelik yetkili servisi ya da özel bulaşık makinesi servisi ile iletişime geçiniz.

Ayrıca Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmama arızasını çözdüyseniz ve makineniz artık eskisi gibi suyu boşaltıyor ise, bu yazımızı sosyal medya da ya da whatsapp gurubunuzda paylaşarak bize destek olabilir ve bu sorunu yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Yorum yapın