Termodinamik Kombi Arıza, Hata Kodları

borç ödeme

Termodinamik Arıza Kodları, Termodinamik Arıza Kodu ile ilgili bu yazımızda siz değerli kullanıcılarımızın dikkatini bir hususta çekmek isteriz. Günümüz teknolojililerinde klima veya kombiler veya beyaz eşyalarınızı tamir ettirmeden ya da servise götürmeden ya da evinize servis çağırmadan önce mevcut cihazınızın hangi arızayı ve o arızayı neden verdiğini veya o arıza kodunun ne anlama geldiğini öğrenmek istemez misiniz o halde doğru adrestesiniz hemen arızabul.com tercih etmelisiniz. Çünkü web sitemiz üzerinde birden fazla arıza kodlarına yer verilmektedir. İster klima arıza kodları olsun isterse kombi arıza kodları olsun web sitemizde yer almaktadır.

E0 Arıza, Hata Kodu: NTC sıcaklık sensörü hatası olduğunda ekranda bu arıza kodu görülür. NTC sıcaklık sensörünün tamiri mümkün olmadığından değiştirilmesi gerekir. Arızanın çözümü için servisi arayın.

E1 Arıza, Hata Kodu: Ateşleme hatası olduğunda akranda E1 gösterir. Kombiden sıcak su ve  arıza kodu görülür. Bu arıza kodu ekranda görülünce Termodinamik Kombi resetlenerek bir süre sonra tekrar çalıştırılması çözüm olabilir. Resetleme sonrası arıza hala devam ediyorsa gaz valfi veya iyonizasyonla ilgili sorun olabilir. Arızanın tam teşhisi ve çözümü için servis yardımı alın.

E2 Arıza, Hata Kodu: Ateşleme hatası yada alev sönmesi olduğunda Termodinamik kombi ekranında bu arıza kodunu çıkar. Bu hata kodu görüldüğünde kombiye gelen gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Kombiye gaz yollarında sorun yoksa kombi resetlenerek yeniden çalıştırılması arızayı giderebilir. Ssorun hala devam ederse servisten teknik destek alınması gerekir.

E3 Arıza, Hata Kodu: Aşırı ısınma olduğunda sıcaklık sensöründeki arızadan dolayı E3 arıza kodu görülür. Petek vanalarını kontrol edin kombi alt vanalarını kontrol ettikten sonra kombiyi tekrar çalıştırın. Arıza devam ederse servis talebinde bulunmalısınız.

E4 Arıza, Hata Kodu: Kullanım suyu sensörü arızalandğında ekranda bu arıza kodu belirir. Servisin sensör değişimi arızayı giderecektir.

E6 Arıza, Hata Kodu: Baca gazı tahliyesinde sorun olduğunda ekranda E6 arıza kodu çıkar. Aşırı rüzgâr vs. gibi durumlarda bu arıza görülebilir. Kombiyi resetleyin arıza devam ederse baca tahliyesinde sorun var demektir. Arızanın giderilmesi için servisi arayın.

E7 Arıza, Hata Kodu: Kombide aşırı ısınma olduğunda ortaya çıkan arıza kodu. Kalorifer tesisatındaki su sıcaklığının 95 dereceye ve kullanım suyu sıcaklığının 80 dereceye ulaştığı zamanlarda kombi zarar görmemesi için kendini kapatır. Bu arıza kodunun sebepleri şunlardır kalorifer tesisatının içindeki su zamanla kirlenmiş olabilir filtre sökülüp kontrol edilmeli filtre tıkalı ise petek temizliği yapılması gerekir. Petek vanaları kapalı olabilir kontrol edin. Kombi reset tuşuna basılarak yeniden çalışması sağlanmalıdır. Eğer sorun devam ederse servisten destek alınması gerekebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]