REGAL KLIMA FL ARIZA KODU-FL ARIZA VE HATA KODU

borç ödeme

Regal Arıza Kodları, Regal Arıza Kodu ile ilgili bu yazımızda siz değerli kullanıcılarımızın dikkatini bir hususta çekmek isteriz. Günümüz teknolojililerinde klima veya kombiler veya beyaz eşyalarınızı tamir ettirmeden ya da servise götürmeden ya da evinize servis çağırmadan önce mevcut cihazınızın hangi arızayı ve o arızayı neden verdiğini veya o arıza kodunun ne anlama geldiğini öğrenmek istemez misiniz o halde doğru adrestesiniz hemen arızabul.com tercih etmelisiniz. Çünkü web sitemiz üzerinde birden fazla arıza kodlarına yer verilmektedir. İster klima arıza kodları olsun isterse kombi arıza kodları olsun web sitemizde yer almaktadır.

Regal Klima Arıza Kodları, Regal klimalar ile ilgili çok sayıda ve çeşitli arızalar bulunmakta olup genelde en çok görülen arızalar ve kodlarını sizler için derledik.Derlemiş olduğumuz kodları açıklamalı ve çözümlemeli olarak aşağıda toparlamaya çalıştık.En önemli nokta hangi marka elektronik eşyanız olursa olsun yapılması gereken en sağlıklı yaklaşımın yetkili servis çağırmak olduğunu unutmayın.
 
Regal Kima ile ilgili arıza kodları aşağıdaki gibidir:
 
Klimalarda klima üzerindeki ışıkların yanıp sönmesiylede arızalar tespit edilmektedir,örneğin çalışma ledlerinin yandığı belirli sayılarda arızalar tespit edilir mesela iç ünitede led;
1 kez yanıyorsa iç ünitede hata var anlamına gelir
2 kez yanıyorsa 1 ile aynı,
3 kez yanıyorsa dış ünite işlemde ancak iç ünite çalışmıyor
5 kez yanıyorsa klima kumanda ile iletişime geçemiyor yani iletişim hatası
6 kez yanıyorsa Dc zayıflama hatası
7 kez yanıyorsa Aşırı akım hatası anlamına gelmektedir. Bu arızaların hemen hepsinde yetkli servis çağırılmalı kendimiz çözüm üretmeye çalışılmamalıdır.Aksi takdirde istenmeyen can ve mal kayıpları yaşanabilmektedir.

Regal Klima FL Arızası:Fl arıza kodu klimada bulunan filtrelerin kirli olduğu anlamına gelmekte olup filtreleri temizleyerek giderilebilir.Filtreleri kendi abamızla da evde veya işyerimizde su ile temizleyip kurutup tekrar takabiliriz ancak bu durumda arızanın tekrar olma olasılığı yüksek olup mevsim geçişlerinde senede en az 2 defa yetkili servis çağırılarak klimanın genel temizliği yaptırılırsa eğer daha sağlıklı olmakla beraber cihazın kullanım ömrü daha uzun olmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]