Emko Kombi Arıza Kodları

borç ödeme

Emko Arıza Kodları, Emko Arıza Kodu ile ilgili bu yazımızda siz değerli kullanıcılarımızın dikkatini bir hususta çekmek isteriz. Günümüz teknolojililerinde klima veya kombiler veya beyaz eşyalarınızı tamir ettirmeden ya da servise götürmeden ya da evinize servis çağırmadan önce mevcut cihazınızın hangi arızayı ve o arızayı neden verdiğini veya o arıza kodunun ne anlama geldiğini öğrenmek istemez misiniz o halde doğru adrestesiniz hemen arızabul.com tercih etmelisiniz. Çünkü web sitemiz üzerinde birden fazla arıza kodlarına yer verilmektedir. İster klima arıza kodları olsun isterse kombi arıza kodları olsun web sitemizde yer almaktadır.

Arıza kodu E01: Alev oluşmadı

Bu arıza kodunun anlamı kombi ateşleme sonrası alev oluşmadığını belirtiyor. Sırasıyla gaz yollarını kontrol edip kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi arayın. Kombi gaz valfi arızalı yada kablolarda kopukluk olabilir.

Arıza kodu: E02 Aşırı sıcaklık uyarısı

Kalorifer gidiş suyunun 105°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Öncelikle petek vanalarının, kombi alt vanalarının açık olduğundan emin olun. Resetleme işlemi yapın ve kombinin devreye girmesini bekleyin. Arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza kodu E03 Hava akış problemi

Kombi devreye girdiğinde elektronik anakart hava akışını algılamadığı zaman bu hata kodu görülür. Bu arıza kodu ekranda görüldüğü zaman kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza tekrarlasa çözüm için servisi arayın. Anakart arızası, fan arızası, prosestad arızası yada baca yerinden çıkmış olabilir.

Arıza kodu E04 Düşük su basıncı

Kalorifer tesisatındaki su basıncı düşük olduğu zaman bu arıza kodu görülür. Kalorifer su basıncı değeri 1,5 bar olmalı. Su basıncı 1,5 bar seviyesine getirilirse sorun giderilir.

Arıza kodu: E05 Kalorifer sensörü arızası

Kalorifer hattının ısı sensöründe arıza yada kablolarda kopma var. Kalorifer hattı sansörü değişmesi için servis arayın.

Arıza kodu E06 Kullanım suyu sensörü arızası

Bu arıza kodunun anlamı sızcak su sensörünün arızalandığını belirtir arıza giderilmeden sıcak su alamazsınız. Sensörün değiştirilip arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

Arıza kodu: E22 İşlemci hata uyarısı

Kombiyi resetleyin. Arızanın tekrarı halinde servisi arayın.

Arızakodu: E72 Konfigürasyon hatası

Emko kombiyi resetleyin arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza kodu: E76 Müdülasyon arızası

Resetleme işlemi sonrası arıza tekrarlarsa servisi arayın.

Arıza kodu: E77 Düşük Elektrik akımı arızası

Elektrik şebekesi voltajı 170 Volt altına inerse ekranda e77 arıza kodu görülür. Bu arıza durumunda kombi şebekesine reglatör taktırmanızı tavsiye ediyoruz.

Arıza kodu: E78 Kalorifer devresi gidiş ve dönüş suyu sıcaklık uyarısı

Kalorifer devresi gidiş ve dönüş sıcaklık farkı olması gereken değerlerden farklı ise bu arıza meydana gelir. Kalorifer vanaları kapalı olabilir konrol edin, kalorifer tesisat filitresi kirden tıkalı olabilir. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi çağırmalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]